Anasayfa >

Yeni Projeler >

Büyükyalı İstanbul Projesi Satışa Çıktı

Büyükyalı İstanbul Projesi Satışa Çıktı

22 Eylül 2016 Perşembe, 15:19:44
Büyükyalı İstanbul Projesi Satışa Çıktı
Kazlıçeşme’de yükselen Büyükyalı İstanbul projesinde satışlar başladı. Büyükyalı İstanbul Kazlıçeşme fiyatları 1 milyon TL’den başlıyor…

HABER: ŞENGÜL KIRMIZITAŞemlak Konut GYO güvencesiyle Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat ortaklığında Zeytinburnu Kazlıçeşme’de hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesinde resmi satışlar başladı.


111 dönüm alan üzerinde yükselen Büyükyalı  İstanbul projesi, her türlü ihtiyacı kendi içinde karşılayabilen “deniz semti” olarak tasarlanıyor.


Büyükyalı İstanbul Kazlıçeşme projesi toplam 2 bin 547 bağımsız birimden oluşuyor. Karma konseptte tasarlanan projede konutların yanı sıra ticari birimler ve otel de yer alıyor.


560 konutluk ilk etabında satışların start aldığı Büyükyalı İstanbul fiyatları ise 1 milyon TL’den başlıyor. Metrekare birim fiyatlarının 13 bin TL ile 23 bin TL arasında değişiklik gösterdiği Büyükyalı İstanbul projesinde emlak konut GYO kampanyası kapsamında yüzde 10 peşin 120 ay yüzde 0.70 faizle ya da TÜFE’li olarak taksit imkanı sunuluyor.


2019’da konut teslimleri yapılması planlanan Büyükyalı İstanbul Zeytinburnu projesi Yapım çalışmaları devam eden Avrasya Tüneli'nin ve Marmaray durağının yanı başında yükseliyor. Proje, TEM'e 15 kilometre, Atatürk Havalimanı’na 10 kilometre, Topkapı Sarayı’na 8 kilometre, E-5'e ise 2,5 kilometre mesafede konumlanıyor.


İçinde 9 adet tescilli tarihi yapının yanı sıra otel, okul ve caminin de yer aldığı projenin sosyal olanakları arasında ise güvenlik, otopark, cafe, restoran, yüzme havuzu, spa, sauna, yürüyüş alanları, spor alanları, fitness salonu ve çocuk oyun alanları gibi birçok imkan yer alıyor.


Projeye, lansman öncesi yoğun bir ön talep oluştuğunu belirten Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, 30-40 adet konutun satışını gerçekleştirdiklerini söyledi. Akbalık, satılan konutlardan yüzde 50’sini peşin yüzde 50’sini ise Emlak Konut GYO kampanyası kapsamında sattıklarını söyledi.


KAZLIÇEŞME HIZLA DEĞERLENİYOR
Ulaşım ve altyapı çalışmaları yapılan bölgelerin şehrin diğer bölgelerine göre daha hızı değerlendiğine dikkat çeken Akbalık, “Kazlıçeşme, karayolu, denizyolu ve raylı sistem hatlarının bir kesişme noktası. Bu da bölgenin ileride ne kadar prim yapacağının en somut örneğidir” dedi.


Büyükyalı İstanbul projesinden toplam 4 milyar 240 milyon TL satış geliri beklediklerini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Toplamda bin 404 bağımsız birimden oluşması planlanan projeden toplam 4 milyar 240 milyon TL satış geliri bekliyoruz. Bu gelirden Emlak Konut GYO payına düşecek olan miktar yaklaşık 1 milyar 570 milyon TL. Tabi ki beklentimizin üstünde bir rakama ulaşmayı öngörüyoruz” dedi.


1 Ağustos’ta start alan “Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz” isimli kampanyaya da değinen Kurum, “Kampanya ile birlikte 7 aylık satışı bir ayda yaptık. Bu kampanya sadece inşaat sektörünü değil beraberinde 250 yan sektöre de hareketlilik kattı” diye konuştu.


Emlak Konut kampanyasına diğer şirketlerden de büyük destek geldiğini belirten Kurum, devletin de bu anlamda elinden geleni yaptığını söyledi.


Kurum, “Hükümetimiz elinden geleni yapıyor. KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8 inmesi sektörün canlanması için önemli bir adımdı..  Beklentimiz arasında konutlarda yüzde 1, 8 ve 18 gibi KDV oranlarının belirleyen, arsa rayiç bedellerinin hesaplanmasında da yapılan değerlendirmelerin yeniden gözden geçirilmesinin tüm tarafların menfaatine olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.


Darbe sonrası ekonominin hızla toplandığını belirten Kurum, “Bankaların konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi, yine daha önce yüzde 75’e kadar kredi veriyordu artık bunu yüzde 80’e çıkardı. Fed faizi düşürdüğünü duyurdu. Borsa yükselmeye başladı. 80 bin seviyelerine ulaştı. Tüm bu gelişmelerle birlikte ekonomi hızla toparlandı” ifadesinde bulundu.  

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER