Anasayfa >

Yeni Projeler >

Nata Holding’ten İstanbul ve İzmir’de Yeni Proje

Nata Holding’ten İstanbul ve İzmir’de Yeni Proje

17 Ağustos 2016 Çarşamba, 11:16:58
Nata Holding’ten İstanbul ve İzmir’de Yeni Proje
Nata Holding Çankırı’da 140 milyon dolarlık çimento fabrikasının temelini attı. Firma yıl içinde İstanbul ve İzmir’e de avm ve konut projesine start vermeye hazırlanıyor…

Nato Holding Çankırı’da 140 milyon dolarlık çimento fabrikasının temelini attı.


Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, Çerkeş'te temeli atılan fabrikanın 2018'de tamamlanacağını belirten Tanık,
Fabrikada yılda 1,5 milyon ton çimento üretileceğini ve 300 kişinin de istihdam edileceğini söyledi.


İSTANBUL VE İZMİR’DE YENİ PROJE
Yatırımlarının sadece çimento fabrikasıyla sınırlı kalmadığına dikkati çeken Tanık, yılsonuna kadar yurt içinde İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Adana'da alışveriş merkezi ve konut projelerine başlanacağını, yurt dışında ise Türkmenistan dışında ikinci bir ülkeye daha açılmayı planladıklarını ifade etti.


Kazakistan-Türkmenistan ve İran'ı birbirine bağlayan demiryolu hattını yaptıklarını belirten Tanık, bunun Türkmenistan, Kazakistan ve İran Cumhurbaşkanlarının katılımıyla törenle açıldığını anımsattı.


Söz konusu demiryolu hattının bölge için stratejik öneme sahip olduğuna değinen Tanık, ayrıca sinyalizasyon sistemleri, mekanik işler, konut ve istasyonlar yaptıklarını da kaydetti.


Bölgede 180 civarında köprü projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Tanık, "2016-2017 Asya Olimpiyatları Aşkabat'ta düzenlenecek. Bu kapsamda şehir içinde 70 kilometrelik bir bulvar yapıyoruz. Yeni caddeler yapıyoruz. 18 adet köprülü kavşak yapıyoruz. Ankara'da gördüğümüz kavşakları biraz daha geliştirerek oraya taşıdık. Bu ülkeye 54 adet yaya alt üst geçidi yapıyoruz, insanlar olimpiyat sırasında rahat hareket etsinler diye. Protokolün kaldığı bölgeyi, havaalanına 5 dakika mesafeye düşürdük."


Aşkabat'ın altyapısını yenileyen çeşitli projeler yaptıklarını belirten Tanık, şehrin adeta yeni bir başkent haline geldiğini söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER