Anasayfa >

Yeni Projeler >

40 yıllık sanayici Gülle inşaatçı oldu!

40 yıllık sanayici Gülle inşaatçı oldu!

25 Haziran 2015 Perşembe, 11:15:41
40 yıllık sanayici Gülle inşaatçı oldu!
İnşaat sektörüne yatırım yapan sanayici kervanına tekstilci İsmail Gülle de katıldı. İnşaata para kazanmak için girdiğini söyleyen Gülle, Bodrum'da 130 villalık bir projeye başladı…

Türkiye, inşaata verilen desteğin sanayiciye de sağlanması tartışmalarını sürdürürken, yılların tekstilcisi ve İstanbul Tekstil Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle de, gayrimenkul sektörüne girdi. 40 yıllık sanayici olan Gülle, bu alanda kârlılığın düştüğünü söyleyip, inşaattan elde edeceği gelirle ana sektörünü desteklemeyi hedefliyor. İnşaat faaliyetlerinin Gülle Tekstil altında devam ettiğini belirten İsmail Gülle, Bodrum-Gümbet'te 130 dairelik Gülle Platin Residence isimli bir villa projesine başladıklarını açıkladı. Çorlu'da yeni açtıkları iplik fabrikasına 20 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını, ancak tesisin 2 aydır kapalı olduğunu belirten Gülle, "40 yıldır sanayicilik yapan bir aileden geliyoruz. Bu kâr oranlarıyla işleri sürdürmekte zorlanıyoruz" dedi. Bodrum'da yaptıkları yatırımı, sanayiye yönelttikleri zaman geri dönüş süresinin en erken 10 yıl olduğunun altını çizen Gülle, "İnşaatta ise bu zaman dilimi 2-3 yıl" diye konuştu.

 

ÖZELEŞTİRİ DE YAPTI

'Sanayiciden inşaatçı olur, inşaatçıdan sanayici olmaz' diyen Gülle, sanayideki kârlılığın düşmesinde kendilerinin de suçlu olduğu özeleştirisini yaptı. Sanayicinin Ar-Ge yatırımı yapmadığını, bu nedenle de kârlılığın düştüğünü vurgulayan Gülle, "Sanayici cirosunun binde 4'ünü Ar-Ge'ye ayırıyor. Bu ortamda tabii ki kârlılık düşer" dedi. Bodrum'da yaptıkları yatırımla ilgili de bilgi veren Gülle, 130 dairelik projedeki villaların brüt 140, net ise 100 metrekare olacağını açıkladı. Villaların 245 bin ile 400 bin dolardan satışa çıktığını ifade eden Gülle, şimdiden 3'ü İngilizler'e olmak üzere 9 adet ev sattıklarını söyledi. Gülle Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Gülle ise, projenin Bodrum'a yürüyüş mesafesinde, mavi bayraklı plaja sıfır yapıldığını belirtti. Gülle ailesi, daha önce de Bodrum Ortakent'te 30 evden oluşan Ege Evleri projesini tamamlamıştı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER