Anasayfa >

Yeni Projeler >

DKY İnşaat’tan “Kartal” atağı!

DKY İnşaat’tan “Kartal” atağı!

23 Haziran 2015 Salı, 09:34:53
 DKY İnşaat’tan “Kartal” atağı!
DKY Kartal projesinde hızlı bir satış grafiği yakalayan DKY İnşaat, Kartal’da 3 yeni projesi için kolları sıvadı. Firma Kartal’ın yanı sıra Kağıthane’deki yeni projesini de Eylül’de satışa çıkarmaya hazırlanıyor…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


DKY Kartal ve Lokum Evler projesinde hızlı bir satış grafiği yakalayan DKY İnşaat, buradan aldığı cesaretle yeni projelerine hız verdi.


emlak editörleri ile iftar yemeğinde bir araya gelen DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, DKY Kartal projesinin yarısından fazlasını sattıklarını ve bölgede 3 yeni projeye daha başlayacaklarını söyledi.


KARTAL’DA 3 YENİ PROJE
Kartal projelerine 2016’da start vereceklerini söyleyen Ali Dumankaya, “Kartal’da 3 yeni projemiz daha olacak. Bunlardan biri 700, diğeri 150 ve bir diğeri de 75 olmak üzere toplam 925 konuttan oluşacak” ifadesinde bulundu.


KAĞITHANE PROJESİ EYLÜL’DE SATIŞTA
Kartal’ın yanı sıra Kağıthane’de yeni bir projeyi satışa çıkarmaya hazırlandıklarını belirten Ali Dumankaya, “Kağıthane’de Beşler sucuk fabrikası arazisi üzerinde yapacağımız projemizi Eylül gibi satışa çıkarmayı planlıyoruz. kentsel dönüşüm kapsamında hasılat paylaşımı modeli ile geliştirdiğimiz bir proje. Yaklaşık 20 bin metrekare satılabilir alanı var.  1+1’den başlayan farklı metrekarelerde yaklaşık 200 konuttan oluşacak. Fiyatlar ise bölgenin ortalamasına uygun olacak” diye konuştu.


YENİSAHRA’DA REKABET KIZIŞIYOR
Yenisahra’da yapacakları kentsel dönüşüm projelerinin ise seneye kaldığını söyleyen Ali Dumankaya, “DKY İnşaat olarak Yenisahra’ya ilk giren ilk firmalardanız. İlk geldiğimizde kimse yoktu ama bugün yaklaşık 26 firma Yenisahra’da projeye yapmaya hazırlanıyor.  Biz Yenisahra’da 240 dönüm alanda çalışıyoruz. Bölgenin yeni planları yetişmedi. O nedenle proje seneye kaldı. Planlar hazır olsa biz bugünden projemize start verebiliriz” dedi.

BANKALAR POZİSYON ALDI
Seçim sonrası piyasa değerlendirmesi de yapan Ali Dumankaya, “Umarım yeni koalisyon hükümeti biran önce kurulur ve sektör de eski günlerine döner. Şu an bir durgunluk var ama bunu sadece seçime bağlamak doğru değil. Okulların kapanması, Ramazan Ayı ve artan faiz oranları da bu durgunlukta etkili. Faiz oranları 1,14’ü buldu. Bankalar pozisyon aldı. Piyasaya bakıp görmek istiyorlar. Bu artış Ekim’e kadar devam eder diye düşünüyorum. Ekim sonrası düşüş olacaktır ama artık 0,80’leri hayal etmemek gerekir. Bu durgunluğu kampanyalarla canlandırmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER