Anasayfa >

Yeni Projeler >

24 Gayrimenkul 10 yılda 10 bin konut üretecek!

24 Gayrimenkul 10 yılda 10 bin konut üretecek!

15 Nisan 2015 Çarşamba, 15:36:16
24 Gayrimenkul 10 yılda 10 bin konut üretecek!
24 Gayrimenkul Basın Ekspres Airport 24 ve Halkalı İstasyon 24 projelerini satışa çıkardı. Firma 10 yıl içerisinde İstanbul ve Ankara’da toplam 10 bin yeni bağımsız birimi satışa çıkaracak...

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


24 Gayrimenkul Basın Ekspres Airport 24 ve Halkalı İstasyon 24 projelerini satışa çıkardı.


Bu yıl içinde Kağıthane projelerini de satışa çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen 24 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay, 10 yıllık yatırım programlarının dolu olduğunu söyledi.


10 yılda 10 bin bağımsız birim
10 yılda 10 binin üzerinde bağımsız birim geliştireceklerini ifade eden Yeniay, “İstanbul’da Kağıthane, Küçükçekmece, Bağcılar, Başakşehir, Kağıthane, Zeytinburnu, Ataşehir ve Kartal’da yeni projelerimiz olacak. Bunların birçoğu ile anlaşmalar yapıldı. İstanbul’un yanı sıra Ankara’da da projelerimiz olacak. 10 yılda 10 binden fazla bağımsız birim geliştireceğiz” diye konuştu.

Bakkal hesabı ile dönüşüm olmaz
Türkiye genelinde yaygınlaşarak devam eden kentsel dönüşüm projelerine ilişkin de değerlendirmede bulunan Yeniay, “Kentsel dönüşüm bir yapıyı kaldırım yerine yenisi koymak değildir. İşin sosyolojisini ve master planını iyi kurgulamak lazım. Master planı sadece bir bölgeyi değil bir bütünü oluşturmalıdır. Bütünü oluşturmadıktan sonra doğru fotoğrafa ulaşmak mümkün değil” dedi.


Fikirtepe kentsel dönüşüm projesinin iyi niyet çerçevesinde örnek oluştursun diye ortaya çıktığını fakat yoğunluktan dolayı işlerin karıştığını belirten Yeniay, “Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi tamamen iyi niyet çerçevesinde diğer dönüşüm projelerine de örnek olsun diye ortaya çıktı. Fakat yoğunluktan dolayı işler iyice karıştı. Örneğin 1 dairesi olana 4 tane vermişler. Şimdi bize de diyorlar ki”Orada bire dört veriyorlar siz niye vermiyorsunuz”. Böyle bakkal hesabı ile dönüşüm olmaz. Bu diğer lokasyonlardaki dönüşümümün de önünü kesiyor” ifadesinde bulundu.

 

İstasyon 24 ve Airport 24 hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER