Anasayfa >

Yeni Projeler >

Halk GYO Beyoğlu Salıpazarı’na otel yapacak!

Halk GYO Beyoğlu Salıpazarı’na otel yapacak!

01 Nisan 2015 Çarşamba, 13:16:05
Halk GYO Beyoğlu Salıpazarı’na otel yapacak!
Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) AŞ, verimli portföy yönetimi ile yüksek getiri vizyonu doğrultusunda Beyoğlu Salıpazarı mevkiindeki yer alan binasını otele dönüştürecek....

Halk GYO'dan yapılan açıklamaya göre; Şirket, portföyünde yer alan ve İstanbul'un önemli tarihi mekanlarından biri olan Beyoğlu Salıpazarı mevkiindeki binasını otel şeklinde kullanıma açmak üzere adım attı.

Fizibilite çalışmaları neticesinde banka şubesi ve ofis hizmetleri veren binanın otel şeklinde portföyde yer almasının daha verimli olacağına kanaat getiren Şirket, projenin tamamlanması sonrasında uzun dönemli kiralanmasına yönelik de Beril Otelcilik Turizm Ticaret Ltd. Şti. ile sözleşme imzaladı.

Kapalı zarfla teklif alma ve sonrasında açık artırma yöntemiyle gerçekleştirilen ihale neticesinde, garanti kira geliri en yüksek teklifi veren Beril Otelcilik Turizm Ticaret Ltd. Şti. ile imzalanan sözleşme detaylarına göre; Salıpazarı Binasının otele dönüşümü kapsamında yapılacak harcamaların 15 milyon liralık kısmı Halk GYO tarafından karşılanacak.

Şirket, 12 ay sürmesi beklenen tadilat süresi boyunca aylık 10 bin avro kira geliri elde edecek olup, otelin kiralanması neticesinde 20 yıl süreyle toplamda 34 milyon 350 bin avro kira geliri sağlayacak. Böylece otelden yıllık ortalama 1,72 milyon avro kira geliri elde edilmiş olacak.

Halk GYO, daha önce de Levent Büyükdere Caddesi üzerinde yer alan arsası üzerinde inşa edilen ve bu yıl içinde teslimi planlanan otel projesi için de Dedeman Otel Grubu ile 10 yıllığına anlaşma imzalamıştı. Böylece Halk GYO, "Dedeman Park Levent" otel projesinin ardından ikinci oteli için de sözleşme imzalamış oldu. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER