Anasayfa >

Yeni Projeler >

Piyalepaşa İstanbul görücüye çıktı! Metrekaresi 7 bin 500 TL! Yüzde 1 KDV’yle!

Piyalepaşa İstanbul görücüye çıktı! Metrekaresi 7 bin 500 TL! Yüzde 1 KDV’yle!

10 Mart 2015 Salı, 15:49:52
Piyalepaşa İstanbul görücüye çıktı! Metrekaresi 7 bin 500 TL! Yüzde 1 KDV’yle!
Piyalepaşa İstanbul projesi görücüye çıktı. Piyalepaşa İstanbul metrekaresi 7 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Piyalepaşa İstanbul ‘da yüzde 1 KDV ile ödeme yapılabiliyor.

Polat markasının inşaattaki tecrübesini ve gücünü “Piyalepaşa İstanbul” ile devam ettiren Piyalepaşa Gayrimenkul, konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağından oluşan projenin detaylarını ve satış rakamlarını açıkladı. İstanbul’un en eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa Bölgesi’nde 800 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçirilen ve Nisan ayında satışa çıkacak olan projede konutların ilk metrekare satış fiyatları 7 bin 500 ile 8 bin 500 TL arasında değişiyor.

 

 

İstanbul’un merkezinde, Beyoğlu’nun kalbinde hayata geçirilen ve 2018 yılında yaşamın başlaması hedeflenen proje tamamlandığında, Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olacak.

 

Konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağından oluşan bir karma kullanım projesi olarak tasarlanan “Piyalepaşa İstanbul”, Dünyan’nın en büyük gayrimenkul fuarı Mipim’de görücüye çıktı. Proje, Polat güvencesiyle Piyalepaşa Gayrimenkul tarafından 800 milyon dolarlık yatırımla Beyoğlu’nun en merkezi semtlerinden Piyalapaşa’da hayata geçirilecek. Projenin detayları ve satış rakamları, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ve Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel’in ev sahipliğinde, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın katılımıyla Mipim Fuarı’nda açıklandı.

 

 

Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan projenin mimarisi, iki desing group tarafından yapıldı. Çevreye ve tarihine uygun konseptiyle dikkat çeken “Piyalepaşa İstanbul”, kademeli cepheleri, geniş saçakları, cumbaları, havuzları ve iç avlu sistemiyle şehre ve semte yakışan nostaljik bir proje olarak tasarlandı.

 

“Piyalepaşa Bölgesi ile gönül bağımız var”

Projenin konseptine dikkat çeken, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, “Tarihi, Kaptan-ı Derya Piyale Paşa kadar geçmişe uzanan bu semtte, Polat’ın geçmişi de 25 yıl öncesine dayanıyor. Grubumuz şirketlerinden Ege Seramik’in showroom ve depoları bu bölgedeydi. Dolayısıyla biz de bu semtte yaşayanlar kadar bu semti tanıyoruz ve seviyoruz. Bu semt ile adeta bir gönül bağımız var diyebiliriz. Hayata geçireceğimiz projemizin de bu semtin tarihi dokusunu bozmadan, buraya yakışan bir proje olması gerektiğine gönülden inandık ve çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştirdik. Sonuçta da şehrin tarihine ve silüetine yakışan, unutulmaya yüz tutmuş semt hayatını burada tekrar canlandırmak için harekete geçtik. Nitekim bir semtte bulunması gereken, gerek ticari gerekse sosyal alanların yer aldığı, bakkalı, simitçisi, manavıyla İstanbullular’ın özlemini duyduğu sadelik ve huzuru insanlarla buluşturacak bir projeye imza atacağız” dedi.

Bölgede sadece mekansal değil, ekonomik, sosyal ve kültürel bir dönüşüme de öncülük edeceklerinin altını çizen Polat, “60 yıllık Polat tecrübesini Piyalepaşa İstanbul’a yansıtıyor ve İstanbul’un en eski, tarihi ve merkezi semtlerinden Piyalepaşa’da hem İstanbul’un hem de bölgenin ihtiyaç duyduğu bir dönüşüm projesine imza atıyoruz. Piyalepaşa İstanbul”un bir karma kullanım projesi olmasının da avantajıyla bölgenin başta ekonomik olmak üzere her anlamda kalkınmasına da destek olacağız. Bu proje, bu açıdan da bizim için çok kıymetli. Projemiz sadece ayrıcalıklı bir yaşam merkezi değil, avantajlı bir yatırım aracı da olacak. Piyalepaşa İstanbul, hem tasarım hem de kullanım değeriyle fark yaratacak” dedi.

 

“Piyalapaşa İstanbul” yatay konseptte tasarlandı

Projenin teknik detayları ile ilgili bilgi veren Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel ise, “Projemizi, Beyoğlu’nun en merkezi semtlerinden Piyalepaşa’da 82 dönüm arazi üzerinde hayata geçireceğiz. Projemizde; konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş mağazalarının yer aldığı alışveriş sokağı bulunuyor. Piyalepaşa İstanbul’un en önemli özelliği; yüksek binalar yerine daha çok alçak binaların yer aldığı yatay konseptte tasarlanmasıdır. Bu anlamda projemizdeki konut blokları 6-10 kat arasında, ofis blokları ise 5-12 kat arasında değişmektedir. 190 adet rezidansın yer aldığı rezidans bloğumuz 16 katlı, bölgedeki otel ihtiyacına önemli bir çözüm olacağına inandığımız otelimiz ise 18 katlıdır” dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da MIPIM Fuarı’ndaki Piyalepaşa Projesi’nin tanıtım toplantısına katıldı. Demircan, 32 BIG üyesinin yaptığı yatırımla 10 milyar TL hacime ulaşan Beyoğlu’nun en önemli projelerinden birinin de Piyalepaşa olduğunu belirterek “Beyoğlu'nun dönüşümüne Piyalepaşa ile bulundukları katkıdan dolayı BIG üyesi olan Polat Holding'e teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

Konutlarım KDV oranı yüzde 1

Projenin satış rakamlarına değinen Yücel, “Projemizde, 55 m2’den 207 m²’ye, stüdyodan 4+1’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 950 konut yer alıyor. Konutlar için ilk metrekare satış fiyatlarımız, 7 bin 500 ile 8 bin 500 TL arasında değişiyor. Sadece kiralamayı hedeflediğimiz toplamda 50 bin metrekarelik ofis alanımız yer alacak. Ofisler için de metrekare kiralama fiyatlarımız ilk etapta 20-25 dolar arasında olacak. Bölgedeki en büyük değişim ve dönüşümü sağlayacak olan, projemizin en önemli alanlarından 550 metre uzunluğundaki alışveriş sokağında ise ulusal ve uluslararası 120 mağaza yer alacak. Projenin ana konseptini oluşturan semt samimiyetini ve sokak atmosferini korumak için özellikle yeme-içme alanlarına daha fazla yer ayırdık. Çevrede benzeri bir toplu alışveriş alanı olmadığı için alışveriş sokağımız bölgede tek olacak. Bu sebeple de burada yer alacak olan markalar açısından ciddi potansiyel olduğunu düşünüyoruz. Buna bağlı olarak da yıllık ziyaretçi sayısının 9 milyonu bulmasını bekliyoruz” dedi.

Konutların yüzde 1 KDV oranı ile satılacağının özellikle altını çizen Yücel, Piyalepaşa İstanbul’un kentsel dönüşüm projesi kapsamında olduğu için alıcılarına yüzde 1 KDV avantajı sunacağını sözlerine ekledi. 

Piyalepaşa İstanbul’un 2 bin 500 metrekareden oluşan kapalı sosyal tesis alanında; fitness salonundan, kapalı basketbol sahasına, kapalı havuzdan çocuk havuzuna, saunadan buhar odasına ve spa hizmetlerine kadar birçok sosyal donatı alanı yer alacak. Ayrıca çocuklar için de ekstra oyun alanları bulunacak. Proje, yüzde 48 yeşil donatı alanı sayesinde de sahiplerine ve kullanıcılarına doğayla buluşma imkanı sunacak. 2 katlı alışveriş sokağında; 9 salonlu sinema kompleksi, zengin fast food üniteleri ve çalışma saatlerinde esneklik sağlayacak şekilde planlanmış farklı gastronomik damaklara hitap eden cafe ve restorantlar yer alacak. Projenin kullanıcılarına ve sahiplerine sunduğu en büyük avantajlardan biri de 3.900 araçlık, 4 katlı otopark alanı olacak.

Ulaşım açısından da merkezi konumda yer alan “Piyalepaşa İstanbul”, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kağıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla ön plana çıkıyor. Ayrıca, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin merkezi noktalarına sadece birkaç dakika içinde ulaşım imkanı sunacak. 

Çevreci yaklaşımı ile de fark yaratmayı amaçlayan projenin tamamı kentsel alanlar için geliştirilmiş ‘Leed Neighborhood Development’ (Mahalle Gelişimi), 3 ofis ve otel bloğu için ise ‘Leed Green Building’ sertikası için değerlendirmeye alındı. Proje, Leed Neighborhood Development ile Dünya’da ve Türkiye’de bu sertifikaya sahip ilk projelerden biri olacak.

 

 

 

Proje künyesi:

 

Proje Yatırımcısı               Piyalepaşa Gayrimenkul Geliştirme Yatırımı ve Ticaret A.Ş

Proje Yatırım Tutarı        800 milyon Dolar

İnşaat Alanı        440.000 m²

Konut Alanı        107.000 m²

Konut Adedi      760

Ofis alanı             50.000 m²

Rezidans Bloğu-Adet     190

Otel alanı            34.000 m² 

Alışveriş alanı-sokağı      31.000 m²

Kapalı sosyal tesis alanı 2.500 m²

Otopark               3.900 araçlık

Mimarlık Ofisi                   İki Design Group

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER