Anasayfa >

Yeni Projeler >

Kayabaşı Evvel İstanbul ‘a komşu yeni proje geliyor!

Kayabaşı Evvel İstanbul ‘a komşu yeni proje geliyor!

26 Kasım 2014 Çarşamba, 12:43:26
Kayabaşı Evvel İstanbul ‘a komşu yeni proje geliyor!
Kayabaşı Evvel İstanbul projesi görücüye çıktı. 678 konut için 10 binden fazla ön talep aldıklarını belirten EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Başkanı Ömer Faruk Çelik, projenin hemen yan parselinde 700 konutluk yeni bir proje yapacaklarını söyledi.

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


emlak Konut güvencesiyle İntaya, İntes ve EYG ortaklığında Kayabaşı’nda inşa edilen Evvel İstanbul projesi görücüye çıktı.


700 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Evvel İstanbul projesi 40 bin metrekare alan üzerinde toplam 678 konuttan oluşuyor.

 

Kayabaşı Evvel istanbul foto galeri için tıklayınız


1+1’den 5+1’ e kadar farklı konut seçeneklerinin yer aldığı Kayabaşı Evvel İstanbul projesinde fiyatlar 209 bin TL’den başlıyor.


678 konut için 10 binden fazla kişi sıraya girdi
678 konutluk Evvel İstanbul projesine 10 binden fazla ön talep aldıklarının altını çizen EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Başkanı Ömer Faruk Çelik, “678 konut için 10 binden fazla ön talep aldık. Satış ofisimiz açılmadan müşteriler geldi. 600 dairenin rezervasyonunu yaptık” dedi.


Evvel İstanbul’a komşu yeni proje
Evvel İstanbul projesinin hemen yanındaki parselde yeni bir proje daha geliştireceklerini söyleyen Çelik, “10 bin başvurudan maalesef 678 kişiyi ev sahibi yapabiliyoruz. Bizden konut alamayan müşterilerimize özür mahiyetinde Evvel İstanbul’un hemen yan parselinde 700 konutluk bir proje daha geliştireceğiz. Bu projemizi de İntaya, İntes ve EYG Grup ortaklığında yapacağız. Ocak ayında inşaat ve satışına başlamayı planlanıyoruz” şeklinde konuştu.


Orta gelir için Kayabaşı ideal
Kayabaşı bölgesinin orta gelir grubu için ideal bir lokasyon olduğuna dikkat çeken Çelik, “Kayabaşı’nda yaklaşık 310 bin kişi yaşıyor. 70 bin konut var. Bölgede yaşayanların ortalama aylık geliri 3- 4 bin TL. Bizim de EYG Grup olarak orta kesime konut üretme hedefimiz vardı. Bölge orta gelir için oldukça ideal. O nedenle buradayız” diye konuştu.


Fiyatlar 1 yılda yüzde 100’den fazlar arttı
11 yılda 100 bin bağımsız birim geliştirdiklerinin altını çizen  emlak konut Genel Müdürü Murat Kurum, “Kayabaşı’nda metrekare fiyatlar geçen yıl bin 800 TL idi bugün ise 3 bin 500-4 bin TL bandına yaklaştı. Bölge gelişime açık. Rakamlar daha da yukarı çıkacak” diye konuştu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER