Anasayfa > Yazarlar > Esin Tümer > ‘Doğduğumuz evlerde ölmüyoruz’
‘Doğduğumuz evlerde ölmüyoruz’
18 Haziran 2018 Pazartesi, 10:59

 

Makyol İnşaat’ın Genel Müdür Yardımcısı Kemal Şahismailoğlu ile Makyol Gayrimenkul’un yaklaşık 200 milyon Türk Lirası ile hayata geçirdiği Makyol Santral projesi hakkında sohbetimiz sırasında çıktı bu başlık. Bugünlerde kampanyalar, faiz indirimleri satışları tetiklemekle birlikte aslında “ev alma” güdüsünün altındaki gerekçe sadece kiradan kurtulmak değil. Ölmeden önce başımı sokacak bir yerim olsun da tek başına yeterli değil. Evet bunlar geçerli nedenler ama Şahismailoğlu’nun da dediği gibi “Doğduğumuz evlerde ölmüyoruz.”Geçmişte yukarıda saydığımız gerekçeler için baba evinin yanına bir oda ekleyerek geçiştirdiğimiz mesele artık pek de öyle değil. Çevremizde doğduğu evde kalan hatta mahallede yaşayan dahi kalmadı gibi bir şey. Bu da sürekli bir hareket, kentten kente gidiş, iş nedeni, okul nedeni ile şehir değiştirmeler, “yeni konut” alımı için gerekçelerden biri. Dünyanın ilk 225 taahhüt şirketi arasında yer alan Makyol İnşaat’ın, otoyol, yat limanı, havalimanı, altyapı, metro, tünel gibi ağır inşaat birimleri yanında, turizm ve ticari yapılanmada hizmetleri bulunuyor. Elde ettiği tecrübeyi, kendi arazileri üzerinde geliştirdiği gayrimenkul projelerine de yansıtan Makyol Gayrimenkul, Esenyurt’ta, TEM Otoyolu’na 500 metre, TEM Esenyurt Gişesi’ne 500 metre ve E5 Otoyolu’na 9 kilometre uzaklıkta, Makyol Santral projesini hayata geçiriyor.

BÜYÜK KONUT SEÇENEKLERİ

Yaklaşık 16 bin 900 metrekare arazi üzerinde gerçekleştirilen ve Roy Higgs Uluslararası Mimarlık Ofisi imzasını taşıyan Makyol Santral’da alanları 65 ila 81 metrekare arasında değişen 200 adet 1+1, 65 ila 77 metrekare arasında değişen 1+1 bahçe teras, 105 ila 163 metrekare arasında değişen 163 adet 2+1 ve 2+1 bahçe teras, 38 adet 172 ila 176 metrekare arasında değişen 3+1 ve 3+1 bahçe teras dairelerin yanı sıra 182 metrekarelik 3+1 villalar yer alıyor. Hemen tüm dairelerde balkon ve veya teraslar bulunurken bunlar yaklaşık 6.5 ile 28 metrekare aralığında değişiyor. Yekpare birbirine bağlı “L” formda, en düşük 7, en yüksek 23 katlı 5 bloktan oluşan projede alt baza ticari birimlerden oluşuyor.

ÖNERİ

Sosyal alanlar

Yürüyüş parkuru, açık kapalı meditasyon alanları, açık ve çocuk yüzme havuzları, güneşlenme terası, Fitness & SPA alanları, çocuk & genç aktivite alanları, basketbol & tenis sahası, Connect Life (barbekü alanları, cep sineması, özel tasarlanmış etkinlik ve kutlama alanları, sakin çalışma alanları) sosyal donatılardan bazıları.

NEDİR?

İç mekânlar

Gönye Mimarlık imzası taşıyan iç mekânlarda, giriş holünden daire geneline yayılan soft tonların yanında oda içlerinde yer yer enerjik renklerdeki detayların kullanımı ile genç yaş grubu için dinamik ve modern mekânların tasarımına yer verilmiş.

2019’un 2’nci çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor

Satışı 371 bin TL’den başlayan fiyatlarla teslimleri 2019’un 2’nci çeyreği içinde planlanan projede, 1+1 dairelerde ankastrelere fırın, davlumbaz, ocak ve buzdolabı; diğer daire tiplerinde ise fırın, davlumbaz, ocak satışa dahil özelliklerden bazıları. Yaklaşık 16 bin metrekare kiralanabilir çarşı alanında çevrenin alışveriş dokusuna uygun aynı canlılığı yakalayacak birimler olacağını söyleyen Şahismailoğlu, bistro cafe, restoran, kahve evi, market, gurme house, kuru temizleme & lostra, fırın, kuaför vb. dükkânlar ile hem projede yer alan 407 konuta hem de bölgenin simge alanlarına referans vereceklerini söylüyor. Bölgenin gece canlılığına adını veren Fransız Sokağı, AVM’ler, Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi, Kolejler, ve bölgenin en büyük hastanesine yakınlığı, lokasyon avantajlarından bazıları olarak gösteriliyor.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI