Anasayfa > Yazarlar > Esin Tümer > Gurme çarşıyla sahile yeni yorum
Gurme çarşıyla sahile yeni yorum
13 Haziran 2018 Çarşamba, 11:06

 

Stüdyo24, Cadde24, İstasyon24, Airport24, Halkalı24 projelerini tamamlamış, Ekspress24, Atakent24, Prestige24, Arena24, Göl Plus inşaatlarına devam eden 24 Gayrimenkul’un son projelerinden biri de Marina 24. Mimaroba’da sahil cepheli 28 bin 684 metrekare arazi üzerinde rezidans, bahçe, teras dubleksleri ve sahile açılan gurme çarşısıyla sahil yaşamını yeniden yorumlayan projenin yatırım bedeli 750 milyon TL. Proje öncesi yapılan ön araştırmadan elde edilen veri, sahilde az katlı yaşamdan hoşlanan bölge sakinlerinin mevcut dokudan memnun olduğu lakin sinema, kafe vb. sosyal alanları talep ettikleri yönünde. Bu nedenle projenin sahil cephesi ticari aktiviteler, seyir terasları gibi sosyalleşmeyi destekleyecek fonksiyonlarla geliştirilmiş. Sanat Sokağı, Performans Meydanı, Marina Gurme Çarşısı, sahile açılan Gurme Çarşısı, İskelesi ve 13 km sahil sosyal yaşantıyı destekleyen unsurlar arasında.

BÜYÜK KONUT SEÇENEKLERİ

Mimar Korhan Torcu imzası taşıyan Marina 24’te toplamda 327 rezidans ve 40 dubleks villa yer alıyor. Projede 10 adet 4 katlı blok ve 8 adet 7 katlı blok bulunuyor. 2019 yılının sonunda teslim edilecek proje 10 bin metrekarelik kiralanabilir ticari alana da sahip. Projede kat yüksekliği 3 metre 20 santim olan tavan yükseklikleri, balkonlar ve ötesi geniş teraslar ile ferah-geniş daireler deniz manzarasına açık tasarlanmış.

‘Marina 24 projesi tamamlandığında % 60 prim yapacak’

Projenin tamamlandığında yüzde 60 pirim yapacağını dile getiren 24 Gayrimenkul CEO’su Ahmethan Yılmaz, “İstanbul’un tam anlamı ile denize sıfır 5. projesi Marina 24, boğaza emsal deniz manzarası, 3.50 metrelik ferah tavan yükseklikleri, İstanbul’un yanı başındaki lokasyonu, sonsuzluk havuzu gibi 4 mevsim tatil yaşatacak sosyal donatıları ile yatırımcılarına ulaşılabilir lüksü sunuyor. İstanbul’un en sakin semtlerinden Mimaroba’da 690 araçlık otopark kapasitesi, İstanbul’un en büyük çocuk aktivite parkı Babalu, organik market, gurme restoran ve kafeleri ile sadece yatırımcıların değil misafirlerin de keyifli vakit geçirebilecekleri bir alan tasarladık” diyor.

ÖNERİ

Sosyal alanlar

Sonsuzluk havuzu, tenis-basketbolvaleybol kortları, kapalı havuz, fitness-gym, wellness-spa, sinemamüzik- ps odaları, şömineli teras, amfi, bisiklet parkuru, çocuk oyun alanları, kaykay, paten pisti, evcil hayvan parkı önerilen sosyal alanlar ve aktivitelerden bazıları.

NEDİR?

Teslim yakın

Konut teslimleri 2019 içinde planlanan Marina 24, KONUTDER’in kampanyasında yer alıyor. Bunun yanı sıra projede çeşitli vadelerde iskonto ve özel ödeme planları uygulanıyor.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI