Anasayfa > Yazarlar > Esin Tümer > Son yıllarda çehresi hızla değişen bölge
Son yıllarda çehresi hızla değişen bölge
28 Mayıs 2018 Pazartesi, 10:17

 

Ataşehir, artan yatırım değeri, sosyal imkânlar ve ulaşım hatlarının getirdiği olanaklar ile İstanbul’un finans ve yaşam merkezi olarak son beş yılda çehresi en hızlı değişen bölgelerin başında geliyor. Bölgede bugünlerde yeni bir proje daha yükseliyor: Ataşehir Modern. TMSF’nin arsası üzerinde yükselen projeyi, daha önce kendi bünyelerinde birçok inşaat projesi bitiren Mah İnşaat, Egal İnşaat ve Renium Yapı’nın güçlerini ve tecrübelerini birleştirdiği Lens Yapı Grup gerçekleştiriyor. İlk markalı projesini Lens İstanbul adı ile Kurtköy’de gerçekleştiren grup, 33 bin metrekarelik bir arsa üzerinde 162 konut ve 85 cadde dükkândan oluşan projesini Ekim 2018’de teslim edecek. Yaklaşık 35 bin metrekare üzerinde 3 parselde sürdürülen, 43 katlı Flex Kule, 35 katlı Balance Kule ve 25 katlı Grand Kule olarak 3 blok ile sürdürülen Ataşehir Modern Projesi ise Mart 2021’de teslim edilecek.

Çevresinde, okul, özel hastane ve AVM’lerin olduğu Ataşehir Modern, 979 daire için eğimin verdiği ve baza üstü konumun avantajı ile Adalar ve Marmara Denizi’ne uzanan manzarayı gören daireler şeklinde planlanmış. Parseller arası imar yolları projeyi içe kapalı değil, bulunduğu bölgenin canlılığına destek verecek şekilde bağımsız kent blokları şeklinde sunuyor. Blance ve Flex Bloklarında 2+1’ten 5+1’e kadar seçenek sunulurken, Grand Blok’ta 1+1 ve diğer tip seçenekleri yer alıyor. Bürüt metrekareleri 78 ile 1107 metrekare arasında değişen dairelerin yer aldığı projede, yüzme havuzları, karaoke, yoga, sinema, fitness salonları gibi aktiviteler bulunuyor.

İç mekânda kullanıcıya klasik ve modern seçenek

Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu, mimarisi Dome Partners’a ait projede mahallenin getirdiği modern çizgiyi sürdürmekle beraber iç mekânda kullanıcıya klasik ve modern olmak üzere iki farklı seçenek sunduklarını belirtiyor. Tüm bloklarda prestijli lobi girişleri olan teraslı, büyük metrekareli ve yüksek tavanlı özel daireler olduğunu belirten Kutlu, hemen tüm dairelerde Fransız balkonları sunduklarını, bu balkonların bazı dairelerde daha geniş teraslara dönüştüğünü söyledi. Konutlarda satışa dahil özelliklerden bazıları ise giriş vestiyer dolabı, asma tavanlarda sarkıt olmayan tüm aydınlatmalar, multi split klimalar, mutfakta buzdolabı hariç tüm ankastreler, perdelik havlupan gibi iç mekâna ait bazı unsurlar sayılabilir.

ÖNERİ

Sosyal donatılar

Çeşitli etkinliklerin de düzenlenebileceği çok amaçlı bir mutfak sunulmuş. Arkadaşlarla yemek yapma, kalabalık misafir ağırlama ve aynı zamanda sosyal bir aktivite olarak sunulan “Joy Kitchen” projeye eklenmiş bir sosyal donatı önerisi.

NEDİR?

Satış koşulları

Yüzde 5 peşinat, 0.98 vade oranı, 72 ay vade ve yüzde 10 KDV oranıyla, metrekare birim fiyatı 6 bin 400 Türk Lirası’ndan başlayan satış koşullarında, daireler 529 bin Türk Lirası’ndan başlıyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI