Anasayfa > Yazarlar > Esin Tümer > ‘Her yer merkez biz kasabayız!’
‘Her yer merkez biz kasabayız!’
16 Nisan 2018 Pazartesi, 10:27

 

İstanbul ulaşım ağları ile hemen her yönden kuşatılıyor ve merkez kavramı şehrin hemen her bölgesi için neredeyse başka bir şekilde anlam buluyor. Eskiden merkez olarak adlandırılan lokasyonlar artık eski dinamiklerini yitiriyor, yeni merkezler ile kent büyüyor. Bu büyümenin tabii ki olumsuz yönleri de var. Yaya ve araç trafiği hiçbir zaman son bulmuyor. Günün en yoğun saati kavramı kalmıyor. Her yer merkezken İstanbul’da yoğun olmayan, az katlı denize karşı mahalle anlayışı neredeyse kalmadı. Yaklaşık 1 milyar dolar yatırım değerine sahip Deniz İstanbul, sahil kasabası havası ile merkez yorgunlarını ağırlıyor. Yakuplu sahilde 1.5 milyon metrekare arazi üzerinde inşa ediliyor. Toplamda 8 etaptan oluşacak projenin satışta olan 3 etabında alanları 66 ila 715 metrekare arasında değişen 1.328 konut, 109 villa, alanları 70 ila 120 metrekare arasında değişen 50 adet ticari ünite, 5 bin metrekarelik spor kulübü, ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim veren özel okul, cami, tam donanımlı özel hastane, marina, kumsal, 1.5 kilometre sahil şeridi, alışveriş merkezi ve binicilik kulübü bulunuyor.

METREKARESİ 6 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Yaklaşık 1.5 milyon metrekare olan arazide parsellere göre, kasaba içinde mahalleler oluşturulmuş bu mahalleler çeşitli etaplarla tamamlanıyor. Keleşoğlu Holding tarafından inşa edilen İstanbul’un getiri potansiyeli en yüksek projeleri sıralamasında ilk beşte gösterilen Deniz İstanbul’un Kalyon Evleri etabında yaşam başlamış durumda. Mercan Konakları, Marina Evleri ve Sedef Konakları’nda satışlar devam ediyor. Satışa çıktığında metrekare birim fiyatı 4 bin 500 Türk Lirası olan projede, bu rakam şimdilerde 6 bin Türk Lirası olarak açıklanıyor. Proje bütün etapları ile tamamlandığında ise metrekare birim fiyatının 5 bin dolar olacağı öngörülüyor. Deniz İstanbul’da fiyatlar Mercan Etabı’nda 395 bin Türk Lirası’ndan başlayarak, Marina Villaları’nda 8 milyon Türk Lirası’na kadar yükseliyor. Satışta olan 3 etaptan 2’si 2018 yılı içerisinde teslim edilecek. Marina Evleri ve Mercan 1 etaplarının mayıs ayında, Mercan 2 etabının ise aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Öneri?

Farklı daire seçenekleri

Apartmanda 66-77 metrekare arası 1+1, 106-144 metrekare arası 2+1, 133-200 metrekare arası 3+1 ve 213-220 metrekare arası 4+1 daire bulunuyor. Villalar Marina Evleri’nde, 533-715, Sedef Villalarında 208-369 metrekare arasında.

Nedir?

Teslim tarihleri yakın

Projede teslim heyecanı yaşanıyor. Satışta olan 3 etaptan 2’si 2018’de teslim edilecek. Marina Evleri ve Mercan 1 etaplarının mayıs ayında, Mercan 2 etabının ise aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor.

‘Deniz İstanbul’dan shuttle hizmeti vereceğiz’

Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Keleş: “İstanbul’un en büyük arazisine sahip olan Deniz İstanbul, her türlü ihtiyacın kendi içinde karşılanabileceği bir kasaba. Projemizin en önemli özelliği önünde bir marinası olması. İstanbul Avrupa Yakası’nın en önemli iki marinasından birisi burada. Bu çok büyük bir avantaj. Sahil şeridimizde denizden 20 metre yukarıda, tamamen manzaraya hâkim kafe ve restoranlar oluşturuyoruz. Deniz İstanbul’da denize girilebilen mavi bayraklı bir kumsalımız var. Burada kumsalın bir kısmını özel plaj yapacağız. Deniz İstanbul sakinleri için deniz shuttle hizmeti sağlayacağız. Buradan Yenikapı, Eminönü ve Beşiktaş’a ulaşılabilecek.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI