Anasayfa > Yazarlar > Esin Tümer > Sosyal Paylaşım konsepti ‘Foldhome’ artık lüks segmentte
Sosyal Paylaşım konsepti ‘Foldhome’ artık lüks segmentte
14 Ağustos 2017 Pazartesi, 10:36

 

Nef projelerinin en önemli özelliklerinden “Bir ev aldım 24 ekstra odam oldu” özeti ile Foldhome artık ‘Luxury foldhome’ konsepti ile lüks segment için de uygulanıyor. Bir evin içine sığamayacak, hatta alışılmış sitelerin sosyal tesislerinin kapsayamayacağı kadar farklı odalar sunan Foldhome sistemi, 5000 metrekarelik bir evin sahip olabileceği özellikleri sunan mimari bir yaklaşım. Şimdi bu mimari yaklaşım Nef’in Bodrum Yalıkavak, Gölköy ve İstanbul Kandilli projelerinde lüks ile buluşuyor. İhtiyaca göre paylaşımlı oda yaklaşımının gelecekte farklı şekillerde göreceğimizin ipuçlarını veren Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ile Nef Yalıkavak projesi özelinde ‘Luxury foldhome’ projelerini konuştuk. İşte satır başları...

‘BANYAN TREE’ İLE TESCİLLİ LÜKS

Torti Gallas’ın imzasını taşıyan üç tarafı denizlerle çevrili 116 dönüm büyüklüğündeki proje, 460 metre uzunluğundaki sahiliyle, 2 bin metrekare kumsalıyla denize sıfır. Foldhome konseptine ilişkin tüm avantajların yanında, kış aylarına özel bahçe bakımı, kiralama hizmeti, havalimanına VIP ulaşım hizmeti, sürat teknesi, deniz uçağı, yelken kulübü ve su sporu gibi hizmetler 389 lüks villa ve 60 yataklı otelin doğal uzantısı. Asya, Amerika, Afrika ve Ortadoğu’da 28 farklı ülkede, 40’ı aşkın otel ve tatil köyü ile hizmet veren lüks otel ve SPAzinciri Banyan Tree, dünya markası olarak, Avrupa ve Türkiye’ye giriş destinasyonu olarak Nef Yalıkavak projesinde.

Göltürkbükü/Cennet Koyu’nda yükselecek olan Nef Gölköy projesi ise denize sıfır bir arsa üzerinde özel tasarlanan 42 villadan oluşuyor. Nef’in bu konseptle İstanbul’a inşa edeceği Nef Kandilli projesi de Nef’in İstanbul’daki ilk ‘luxury living’ projesi. Nef Kandilli, 5+1’e kadar çeşitli büyüklüklerde daire tiplerinden oluşuyor.

************

NEDİR?

En yüksek fiyatlı resort hotel

Dünyanın en yüksek oda fiyatlı ilk 5 resort otel zinciri arasında yer alan Banyan Tree’nin, Phuket, Maldivler, Seyşeller, Bali gibi destinasyonlardaki otel ve tatil köylerinin yanı sıra; 66 SPA merkezi, 80 mağaza ve 3 golf sahası bulunuyor. “En İyi Resort Otel”, “En İyi SPA İşletmecisi”, “En İyi Restoran” gibi 1.600’ün üzerinde uluslararası ödülün de sahibi.

************

SATIŞ

Lansman öncesi satış rekoru

Nef Yalıkavak’ta 389 villa ve rezidans bulunuyor. Ayrıca projedeki 30 adet özel rezidansın işletmesinin de Banyan Tree’ye ait olacağının bilgisini veren Erden Timur, “Banyan Tree Oteli 2019 yazında açılacak. Geriye kalan ve 2018 yazında teslimini planladığımız 359 bağımsız birimin 120 adedinin satışını ise şimdiden kendi müşterilerimize gerçekleştirdik” dedi.

************

HEDEF YORUM

Nef’in hedefi: Foldcity ve Foldworld

Bir Nef projesinde ev sahibi olanlara, ortak mekânlar ile 24 farklı oda ve farklı hizmet veren fold konsept, katlanarak çoğalan veya azalan mekânsal olanaklar sunuyor. Nef projesinden ev sahibi olanlar, tüm Nef projelerindeki, aktivitelerden yararlanabiliyor. Zaman ve mali kazanç anlamına gelen bu yaklaşımın dünya genelinde olması ise şüphesiz global bir hedef. Erden Bey’den aldığımız bir başka ipucu ise üretimde de global bir ölçek. Farklı dünya kentlerinde üretilen birimlerin tek noktada birleştirilmesi ile gerçekleşecek bir yaklaşım ile yeni üretim zincirleri üzerine Ar-Ge çalışmaları yapılıyor. Nef’in kendi modellerini görmeye devam edeceğiz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI