Anasayfa > Yazarlar > Esin Tümer > Maltepe’de karma kullanımlı projede hepsi bir arada
Maltepe’de karma kullanımlı projede hepsi bir arada
13 Şubat 2017 Pazartesi, 10:24

 

Rönesans Gayrimenkul’ün İstanbul Maltepe’deki Piazza projesi, kent meydanı, kafeleri, alışveriş kütlesi, sineması, ofis ve konut bloku ile bölgenin en gelişmiş karma kullanımlı projesi

 

Rönesans Gayrimenkul tarafından Maltepe’de hayata geçirilen “Piazza” projesi, yaklaşık 41 bin 752 metrekare parsel alanı üzerinde büyük bir meydan avlu çevresinde örgütlenen karma bir proje. Çok katlı alışveriş kütlesine giriş ve sinema blokuna davet Tugay Yolu Caddesi üzerinden verilmiş. Alışveriş platformu üstünde yükselen ofis kütlesi 20, konut bloku ise 29 kattan oluşuyor. Yaklaşık 263 bin metrekare inşaat alanı ile Rönesans Gayrimenkul, 320 milyon Euro toplam yatırım değerine sahip bir proje sürdürüyor.

Kolay ulaşım avantajı ve kesintisiz yaşam konsepti ile dikkat çeken Piazza’nın alışveriş merkezi ve ofis bölümünde ortalama 5 bin kişinin çalışacağı öngörülüyor. Bu bağlamda 230 konuta sahip projenin yüksek kira getirisi sayesinde yatırımcıları için oldukça kârlı olacağı öngörülüyor. Kurumsal firmalara kiralanması planlanan Piazza’nın toplam 36 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunuyor. Ofis çalışanları dilerlerse alışveriş merkezi ve konut blokuna kolaylıkla geçiş yapabilecekler. A+ sınıfı ofis blokunda tek katta 3 bin 250 metrekareye varan kiralanabilir alan seçenekleri sunuluyor. Katlarda teras kullanımının da bulunduğu ofis bloku aynı zamanda çevre dostu binalara verilen Leed Gold Sertifikası adayı.

 

Satışları artıran en önemli unsur

Piazza’da büyüklükleri 57 ile 212 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 konut tipleri bulunuyor. 2018 yılı içerisinde teslim edilmesi planlanan konutların fiyatları 451 bin TL’den başlıyor. Hazırlanan yeni kampanya kapsamında yüzde 5 peşinat ile 60 ay vade farksız, 120 ay yüzde 0.45, 240 ay yüzde 0.79 vade oranları ile konut satışı yapılacak. Buna göre projede peşinatlar 22 bin 550 TL’den, taksitler ise 3 bin 358 TL’den başlıyor. Projede konut bedelinin tamamını peşin ödemek isteyenlere ise yüzde 12 oranında indirim yapılıyor.

 

 

deko yorum

 

Yüksek blokta yaşamın sırrı

Konsept tasarımı 5+ Design, uygulama projeleri ise Yazgan Mimarlık tarafından yapılan Piazza projesinde, cepheler kompozit, doğramalar kat yüksekliğince, ısıtma doğalgaz pay ölçerli petek, soğutma VRV asma tavandan, mutfaklarda ocak, fırın, davlumbaz, ıslak hacimler ve giriş seramik, odalar laminat parke olarak bitirilmiş.

İthal banyo ürünleri ve mutfak ürünleri ile bazı modellerde yer verilen çamaşır dolapları satışa dahil unsurlardan bazıları. Projenin kalbi olan meydanda etkinlik alanı ve restoranlara özel açık alanlar, zemin altındaki alışveriş merkezinin büyük ışıklıklar ile gün ışığına kavuşması özgün detaylar olarak dikkat çekiyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI