Anasayfa > Yazarlar > Esin Tümer > Ailelere özel, butik, sakin konforlu bir yaşam modu
Ailelere özel, butik, sakin konforlu bir yaşam modu
30 Ocak 2017 Pazartesi, 10:02

 

MOD Gayrimenkul tarafından Bahçelievler’de hayata geçirilen “MOD Bahçelievler” projesi mahalle içindeki lokasyonu sakin ve konforlu çözümleri ile ailelere butik bir yaşam alanı sunuyor

 

Tüm firmaların “yaşam alanı” üzerine iddialı söylemleri ortada. Elbette her proje de kendi içinde kıymetli. Lakin iki temel konu var. Bir lokasyon iki ihtiyaca cevap verme. Gereğinden fazla lüks veya gereğinden fazla donanım sunmak daha iyi yaşam alanı anlamına gelmiyor. Hatta daha fazla tüketim, enerji harcaması anlamına geliyor. Yaşam biçimi değişmiş olabilir ama 20.yüzyılın evi daha lüks değil sadece daha teknik ve hızlı evler. Daha fazla servis eklemek özellikle de kullanılmayan mekânlar inşa etmek, İstanbul gibi metrekare değeri çok yüksek olan kentlerde büyük israf! Bahçelievler’de hayata geçen “MOD Bahçelievler”de projenin en kıymetli taraflarından biri çarşı pazar yakın ama aynı zamanda da çok sessiz, sadece konutlardan oluşan bir mahalle içindeki konumu ve yeterli konfor çizgisi. Dairelerin iç mekân organizasyonu, metrekaresi, mutfak ve balkon çözümleri gibi özellikler, aileler için oldukça cazip.

Proje toplam 7 bin 220 metrekare arazi üzerinde, 6, 7, 8 katlı üç blokta, yaklaşık 163 metrekare 2.5+1, 184 ile 187 metrekare arasında değişen 3.5+1, 221 metrekare 4.5+1 dairelerden oluşan toplam 84 birim bulunmakta. Projede yoğunluk 50 adet ile 3+1 dairelere verilmiş. Metrekare avantajı ile de 3+1 hem bölgede en çok talep gören hem de halen satışta en hızlı dinamiğe sahip daire modeli. Projede daire fiyatları ise 850 bin TL ile 1.2 milyon TL arasında değişiyor.

 

 

Dekorasyon ve Teknik Unsurlar

 

Tüm dairelere 2 araçlık otopark verilen pojede, tek bir noktadan alana girilip, kapalı otoparklara geçiş veya blok girişlerine ulaşım sağlanıyor. Tüm dairelerin salon ve mutlak yönlenmesi güney cephe açılarına ve bahçe yönüne oturtulmuş ve bina giriş sirkülasyonundan soyutlanmış. Dış cepheler, mekanik montaj yalıtım üstü porselen seramik, kompozit panel ve kompact malzemeler ile giydirilerek boyadan kurtarılmış. İç mekânlarda antre giriş dolabı ve koridorlarda verilen ek dolaplar satışa dahil. Tüm odalarda kullanılan ışık havuzları vb. öğeler ve spotlar yine satışa dahil unsurlar. Örnek dairede sunulan banyolar bire bir teslim ediliyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI