Anasayfa > Yazarlar > Esin Tümer > Helenium serisinin en yenisi Kartal bölgesinde yükseliyor
Helenium serisinin en yenisi Kartal bölgesinde yükseliyor
24 Ocak 2017 Salı, 10:53

 

Büyükşehirlerde metronun ulaştığı her bölge değerlenirken Kartal’da hareketlilik devam ediyor. Bölge yeni yatırıma doymuyor. Başarır İnşaat’ın gerçekleştirdiği Helenium serisinin en yenisi “Sky Suite” de Kartal’da yükseliyor

 

Kartal Kentsel Dönüşüm süreci, tüm kentsel dönüşümde yaşanan sıkıntıları yaşamakla birlikte, gerek metronun sağladığı merkez bağlantısı gerek de alternatif hatların gelişmesi ile diğer ilçelere göre yatırımcıların ilgisini daha fazla çekiyor. Dönüşüm sürecinde arazi-parsel boyutları ile hak sahibi sayısına bakıldığında bu avantaj daha net kavranıyor. Keza sanayi, fabrika alanı vb. parsellerde dönüşüm yapmak, 1 metrekareye yüzlerce hak sahibi düşen merkez ilçelerden çok daha hızlı bir süreci tarifliyor ve Kartal hem inşaat firmalarının hem de yatırım yapmak isteyenlerin önceliği oluyor. Bölgede planlamanın amacı, Beyoğlu-Şişli-Levent- Maslak hattında sıkışmış ve kuzeydeki orman alanlarını gelişme baskısı altında bırakan ve Boğaz köprülerinde trafik yoğunluğuna sebep olan merkezi ticaret, hizmet ve finans işlevleri için Anadolu yakasında bir alternatif alan oluşturmak.

Helenium markası altında geliştirdiği konut projelerinin sonuncusunu “Helenium Sky Suite” adı ile Kartal’da geliştiren Başarır İnşaat’ın teslimi 2019 yılında. Yıl sonu kampanyası ile dikkat çeken projede 5 bin Türk Lirası peşinat ile başlayan ödeme planı içinde bulunduğumuz süreç için oldukça iyi bir alternatif oluşturmuş. Konut sahibi olmak isteyenler, yüzde 75’i için mart-nisan döneminde yüzde 0.70 faizle 120 ay vadeli kredi kullanarak; kalan yüzde 25’ini ise proje tamamlandığında ödeyebilecek. Bankaya gitmeden daire almak isteyenler ise, yüzde 25 peşinatla ayda 970 TL taksitle, 40 ay bankasız vadelendirme seçeneğinden faydalanabilecek.

 

‘İNSANLAR YENİ YAŞAM SATIN ALMAK İSTİYOR’

Geçtiğimiz ay başlayan lansman döneminden bu yana ciddi bir taleple karşı karşıya kaldıklarını, hazırladıkları bu kampanya ile lansman sürecini uzatmaya karar verdiklerini vurgulayan Başarır İnşaat Başkanı Alptekin Başarır, “Bugün artık insanlar ev satın alırken, sadece başlarını sokabilecekleri bir ev almak istemiyorlar. Aynı zamanda yeni bir yaşam satın almak istiyorlar. Evin sağlam, güvenli ve merkezi olması yeterli gelmiyor. Üst düzey konfor arayışı da beklentide yer alan unsurlar arasında. En büyük talep 2+1 ve 1+1 dairelere yönelik olarak gerçekleşiyor” dedi.

 

SUİT KONSEPTİNDE DAİRE ALTERNATİFLERİ

85 milyon Türk Lirası yatırımla suite konseptiyle yükselen Helenium Sky Suite’de 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tipleri yer alıyor. 214 daire 56 metrekareden başlayıp 166 metrekareye uzanan daire çeşitliliğine sahip. Toplam 5 bin 500 metrekare arsa üzerinde, 30 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan proje, Metro ve E-5’e 5 dakika, Sabiha Gökçen’e de 10 dakikalık mesafede. Projede 1+1 daireler 56 ila 78 metrekare aralığında, 2+1 daireler ise 96 ile 111 metrekare aralığında yer alıyor. 3+1 daire tiplerinde ise büyüklükler 166 metrekareye kadar ulaşıyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI