Anasayfa > Yazarlar > Esin Tümer > ‘Tasarım’ konuşuyor ve ‘hayal’ gerçeğe dönüşüyor
‘Tasarım’ konuşuyor ve ‘hayal’ gerçeğe dönüşüyor
19 Aralık 2016 Pazartesi, 09:51

 

Birleşik Gayrimenkul, Güngör Çepni, Ömer Derbazlar ve Yakup Karagöz ortaklığında üç yıl önce faaliyete başladı. Grup, ortakların farklı alanlardaki başarılarını, gayrimenkul sektörüne aktarmak üzere kurulmuş. Kadıköy’de, maliye hazinesine ait arazinin özelleştirme idaresi tarafından özelleştirilmesiyle hayata geçirilen Park Residences Cadde projesi grubun gayrimenkul alanında ilk büyük açılımı. Çepni’nin cümleleri ile “az, kaliteli, üst segmentte” işlere imza atmak hedef.

‘Residence’ların nitelikli ve yüksek standartlar sunan mekân anlayışı, concierge hizmetleri ve sauna, fitness, spa ve lounge gibi ortak kullanım alanları tercih edilme nedenleri arasında. Fakat ister residence ister anneane apartmanı olsun ‘Tasarım’ hem mekân kalitesi hem yaşam kalitesi için tek kriter!

Çepni, “Konut satın almak isteyenlerin yüzde 42’sinin ‘residence’ları tercih ettiğini, yüzde 30’unun ise özellikle bu tarz binalarda yaşamak istediğini” söylüyor. Bunun 10 yıl öncesine kadar sadece cemiyet ve sanat dünyasının ünlü isimleri tarafından tercih edilen bu yaşamını artık daha ulaşılabilir ve tercih edilir olduğunu vurgulayan Çepni, metrekare fiyatlarının 10 bin doları bulduğu seçkin projelerde son trendin, tasarlanmış, özel bir konseptle sunulan ve merkezde balkonlu projeler olduğunu belirtiyor. Tasarım dairelerin öyküsü de işte burada başlıyor. Üç tasarımcı, üç farklı konsept ve hayali gerçeğe dönüştüren iç mekânlarla alıcı geleceğini yaşıyor.

Rezidans fiyatlarının 498 bin dolardan başladığı projede uygulanan kampanya kapsamında, ödeme vadesi 150 aya kadar uzatılmış. Kira kontratlı bir dairede yüzde 50’lik kısmı kira geliriyle ödenebilirken, yüzde 10 peşinat sonrası 15, 30 ve 60’ıncı aylarda ödeme yapılabiliyor.

 

 

KENTLİ, GENÇ, DİNAMİK VE ÖZELLİKLE ERKEK!

 

Hakan Helvacıoğlu küçük daireler için büyük çözümler sloganına çok uygun tasarlanmış önermenin tasarımcısı. Aynı mekânda doku, renk, yüzey farklarıyla yapılmış mekân tanımlayan parçalanma, sabit mobilya tasarımları, konforlu koltukları, giyinme odası ve çok ince düşünülmüş çözüm önerileriyle kentli, dinamik bir tasarım. En küçüğü 102, en büyüğü 117 metrekareden başlayan daireleri özellikle yabancı işadamları tercih ediyor.

 

 

ATMOSFERİ KOMPLE DEĞİŞTİRMEK İSTEYENE!

 

Rezzan Benardete imzalı 3+1 daireler, yeni evli çiftler için tasarlanmış. Az, öz, yalın. Çocuk odalarında sakin, salonda sade ama ufak dokunuşlar ile cazibeli mekânlar tasarlanmış. Modern dili, genç yeni evli çiftlerin ilgisini daha çok çekiyor ve 223 ile 263 metrekare arasında seçenekler bulunuyor.

Yaklaşık 350 metrekare üzerine yayılan tek katta 4+1 daireleri görüp, küçük dairelerden vazgeçerek fikir değiştirenlerin çok olduğunu söylüyor yetkililer. Dekorasyonda duvar kâğıtları ve aksesuvarlar ile atmosferi yerelden romantiğe, Afgan’dan Afrika’ya sürükleyen dairede, tasarımın bir mekânı ne kadar değiştirebileceğinin çok özel bir önermesini sunmuş Ebru Mengenecioğlu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI