Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kaynarca Pendik Tuzla Metrosunu Yeniden Alarko Üstlendi!

Kaynarca Pendik Tuzla Metrosunu Yeniden Alarko Üstlendi!

01 Ağustos 2018 Çarşamba, 17:55:49
Kaynarca Pendik Tuzla Metrosunu Yeniden Alarko Üstlendi!
Kaynarca Pendik Tuzla metro hattının yapımını yeniden Alarko üstlendi. Şirket 14 Nisan 2017 tarihli sözleşme ile projenin yapımını üstlenmiş İBB, sözleşmeyi 2 Ocak 2018’de iptal ettiğini duyurmuştu. Alarko bugün projeyi yeniden üstlendiklerini duyurdu…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Kaynarca Pendik Tuzla metro hattının yapımını yeniden Alarko üstlendi. Hattın yapımını 14 Nisan 2017 tarihli sözleşme ile yine Alsim Alarko üstlenmiş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) söz konusu ihaleyi 2 Ocak 2018’de iptal ettiğini duyurmuştu. Alarko bugün Kap aracılığı ile projeyi yeniden üstlendiklerini duyurdu.

Alarko tarafından konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan yazılı açıklama şöyle;
“Bağlı Ortaklığımız Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş.'nin % 50 hisseye sahip olduğu Ortak Girişimin (Ortak Girişim), 14.04.2017 tarihinde imzalanan sözleşme ile "Kaynarca - Pendik - Tuzla Metrosu İnşaat ve Elektromekanik Sistemler Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri" projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü'ne karşı taahhüt ettiği 1.613.815.000 TL (KDV hariç) sözleşme bedelli projenin İşveren İdare tarafından iptal edildiği 02.01.2018 tarihinde yaptığımız açıklama ile kamuoyuna duyurulmuştu.

İşveren İdare tarafından gönderilen yazıda, söz konusu projenin Ortak Girişimin yükleniminde devam etmesine karar verildiği tarafımıza bildirilmiştir. Kamuoyuna duyurulur.”
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER