Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Türkiye’nin İlk Sürücüsüz Metrosu Ulaşıma Kapatıldı!

Türkiye’nin İlk Sürücüsüz Metrosu Ulaşıma Kapatıldı!

12 Temmuz 2018 Perşembe, 11:34:51
Türkiye’nin İlk Sürücüsüz Metrosu Ulaşıma Kapatıldı!
Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattının 2.etabı olan Yamanevler Sancaktepe bölümünde test sürüşleri başladı. Bu kapsamda Üsküdar Çekmeköy metro hattı bugünden itibaren belli aralıklarla ulaşıma kapatılacak…

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattında seferler durduruldu. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy hattının 2.etabı olan Yamanevler Sancaktepe bölümünde test sürüşleri başladı. Bu nedenle Üsküdar -Ümraniye-Çekmeköy metro hattı bugün seferlere kapatıldı. Hat,  bugün, yarın ve 14-16-17-18-28-29 ve 30 Temmuz'da hizmet vermeyecek.

Üsküdar ile Yamanevler arasındaki ulaşım, metro yerine İETT tarafından konulan M5 otobüs seferleriyle sağlanıyor. Yamanevler Sancaktepe bölümünde test sürüşlerinin tamamlanmasının ardından Ağustos ayında hizmete açılacak. Böylelikle Üsküdar-Ümraniye- Çekmeköy metro hattı Sancaktepe’ye kadar uzatılmış olacak.

Şu ana kadar 9 istasyonla hizmet veren Üsküdar Çekmeköy metro hattına 2.etabın da hizmete girmesi ile 7 istasyon daha eklenmiş olacak. İlk etabı 15 Aralık 2017’de hizmete açılan Üsküdar Sancaktepe metro hattı ile iki semt arası ulaşım 27 dakikaya inecek.

Üsküdar-Sancaktepe metro güzergahı şöyle;
1.ETAP
1.    Üsküdar
2.    Fıstıkağacı
3.    Bağlarbaşı
4.    Altunizade
5.    Kısıklı
6.    Bulgurlu
7.    Ümraniye
8.    Çarşı
9.    Yamanevler
2.ETAP
10. Çakmak
11. Ihlamurkuyu
12. Altınşehir
13. İmam Hatip Lisesi
14. Dudullu
15. Necip Fazıl
16. Çekmeköy/Sancaktepe

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER