Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Üsküdar Çekmeköy Metro Hattının 2.Etabı Ağustos’ta Açılıyor!

Üsküdar Çekmeköy Metro Hattının 2.Etabı Ağustos’ta Açılıyor!

10 Temmuz 2018 Salı, 11:27:59
 Üsküdar Çekmeköy Metro Hattının 2.Etabı Ağustos’ta Açılıyor!
Üsküdar Ümraniye Çekmeköy metro hattının 2.etabı olan Yamanevler Sancaktepe bölümü Ağustos’ta hizmete açılıyor. Hattın test sürüşlerine başlanacak. Test süresince Üsküdar Yamanevler arasındaki seferler bazı günler yapılmayacak…

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olma özelliği taşıyan Üsküdar Ümraniye Çekmeköy metro hattının 2.etabında da sona gelindi. Hattın test sürüşleri başlıyor. 15 Aralık’ta ilk etabı açılan hattın Yamanevler Sancakte bölümü de hizmete açılıyor. Ağustos ayında hizmete açılması planlanan Yamanevler Sancaktepe metro hattı ile birlikte Üsküdar Çekmeköy metro hattı Sancaktepe’ye kadar uzatılmış olacak.

İkinici etabın hizmete açılması ile birlikte şimdiye kadar 9 istasyonla hizmet veren hatta 7 istasyon daha eklenmiş olacak. Hat hizmete girdiğinde Sancaktepe Üsküdar arası 27 dakikaya inecek.

Üsküdar Sancaktepe metro hattının Yamanevler Sancaktepe bölümünde test sürüşleri başlıyor. Gerekli kontrol ve testlerin yapılabilmesi için Üsküdar-Yamanevler arasındaki seferler, bu ay içerisinde bazı günler yapılmayacak.

Kontrol ve test sürüşleri sebebiyle Üsküdar-Yamanevler bölümünde 9 gün ulaşıma ara verilecek olmasından ötürü vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışma takvimi çıkartıldı.

Buna göre metro hattı 12-13-14-16-17-18-28-29 ve 30 Temmuz'da hizmet vermeyecek. Metro seferlerinin yapılmayacağı günlerde, ulaşım İETT'nin ek otobüs seferleriyle sağlanacak. Bunun için de İETT tarafından bu güzergaha M5 numaralı otobüsler tahsis edildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER