Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

İstanbul Yeni Havalimanı’nda 28 Bin 200 Kişiye Eğitim!

İstanbul Yeni Havalimanı’nda 28 Bin 200 Kişiye Eğitim!

09 Temmuz 2018 Pazartesi, 09:50:25
İstanbul Yeni Havalimanı’nda 28 Bin 200 Kişiye Eğitim!
29 Ekim’de açılışa hazırlanan 3.Havalimanı’na taşınma sürecisinin sorunsuz işlemesi için 28 bin 200 kişiye saha alıştırma eğitimi veriliyor. Eğitimle havacılık A’dan Z’ye yeniden anlatılacak…

İstanbul Yeni Havalimanı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 29 Ekim 2018’de açılışa hazırlanan havalimanında açılışın kusursuz bir şekilde gerçekleşmesi için 28 bin 200 kişiye saha eğimleri veriliyor.

Açılışa yaklaşırken ORAT (Operasyon Hazırlık ve Havalimanı Transferi) süreci hızlandı. 2 yıl önce başlayan süreçte haziran ayında tamamlanan sınıf eğitimlerinden sonra şimdi de havayolu, yer hizmeti ve diğer şirketlerin çalışanlarına saha eğitimleri verilmeye başladı. Tamamlanan eğitimlerinden sonra 28 bin 200 kişiye saha alıştırma eğitimleri verilmesi planlanıyor. ORAT eğitimlerinin birinci bölümü olan sınıf eğitimleri, 5 Mart’ta başlamış ve 88 gün sürmüştü.

HAVACILIK A’DAN Z’YE YENİDEN ANLATILACAK
Eğitimler, apron ehliyetinin de dahil olduğu hava tarafı, terminal ve bagaj hizmetleri bölgelerini içeren alıştırma saha eğitimlerini kapsıyor. Bu çerçevede, saha programı esnasında havalimanı tanıtımı, apron giriş kapısı işleyişi, destek hizmetler, kargo, bagaj operasyonu, terminal alanları, pistler, gelen ve giden yolcu akışları, transfer hatları, kontrol odası fonksiyonları, havalimanı güvenliği gibi konuları işlenecek.

ATATÜRK HAVALİMANI 31 EKİM’DE KAPANIYOR
25 Ekim öncesinde 3'ncü havalimanına, deneme uçuşları hariç, herhangi bir uçuş gerçekleştirilmeyecek. 25-30 Ekim tarihleri arasında ise Atatürk Havalimanı'ndan malzeme taşınması amacıyla yeni havalimanına sınırlı sayıda uçuş düzenlenebilecek. Taşınma süreci 30 Ekim gece 03:00'da başlayacak ve 31 Ekimgece yarısında bitecek. Malzemelerin taşınması için ağırlıklı olarak karayolu kullanılacak. Bu 45 saatlik süreçte iki havalimanında da sınırlı uçuş olacak. 31 Ekim gece yarısından itibaren Atatürk Havalimanı, tarifeli ve tarifesiz iç ve dış hat ticari yolcu taşımacılığına kapatılacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER