Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

3.Havalimanı Bağlantı Yolları Tamamlandı!

3.Havalimanı Bağlantı Yolları Tamamlandı!

04 Temmuz 2018 Çarşamba, 13:52:00
 3.Havalimanı Bağlantı Yolları Tamamlandı!
İstanbul Yeni Havalimanı’nın bağlantı yolarının tamamlandığını belirten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, 29 Ekim’de havalimanını hizmete açacaklarını söyledi. Özdemir, 3.Havalimanı’nı Atatürk Havalimanı’nın 5 misli daha fazla kara yoluyla bağlamış oluyoruz dedi…

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, 3.Havalimanı’nın açılış tarihinde herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi.

Havalimanına ilk uçağın 22 Haziran’da indiğine belirten Özdemir, “Testler hızlı bir şekilde devam ediyor. 3.Havalimanı’nın açılış tarihinde herhangi bir değişiklik yok. İnşallah 29 Ekim’de açacağız” dedi.

BAĞLANTI YOLLARI TAMAMLANDI
İstanbul Yeni Havalimanı’nda tüm bağlantı yollarının tamamlandığına dikkat çeken Özdemir, “Kara yolları konusunda bütün yollar tamamlanmış, şu anda bile hazır... 3. Havalimanı metro hattı da 2019 sonu açılacak ve metroya da bağlanmış olacak. Atatürk Havalimanı'nın 5 misli daha fazla kara yoluyla bağlanmış oluyoruz” diye konuştu.

100 BİN ÇALIŞAN
3.Havalimanı’nda 100 bin çalışanın olacağını belirten Özdemir, “Atatürk Havalimanı kapanacağı için oradaki iş gücünden mutlak surette faydalanacağız. İşimize yarayacak önemli derecedeki iş gücünü kullanmamız lazım” şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER