Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Sincan’dan Kızılay’a Aktarmasız Metro Seferleri Yarın Başlıyor!

Sincan’dan Kızılay’a Aktarmasız Metro Seferleri Yarın Başlıyor!

02 Temmuz 2018 Pazartesi, 15:13:45
Sincan’dan Kızılay’a Aktarmasız Metro Seferleri Yarın Başlıyor!
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Sincan’dan Kızılay’a aktarmasız metro seferlerinin yarından itibaren başlayacağını müjdeledi….

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Sincan’dan Kızılay’a aktarmasız metro seferlerinin yarından itibaren başlayacağını müjdeledi.

Konu ile ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Tuna, Sincan-Kızılay hattında aktarmanın kalkmasını vatandaşların 4,5 yıldır beklediğini söyledi.

Aktarmanın zaman ve konfor kaybına neden olduğuna dikkat çekerek,yeni vagonların alındığını, vagon sayılarının artmasıyla tren periyotlarının 10 dakikadan 7 dakikaya kadar inebileceğini söyledi.

Keçiören-Kızılay metrosuyla ilgili, inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirten Tuna,  yeni metro hatları ve Ankaray'ın uzatılmasına ilişkin kararın hükümet programına dahil edildiğini hatırlattı.

Tuna, "Birincisi Siteler'den Kuyubaşı'na, Gar-Siteler-Kuyubaşı hattı yeni metro hattı, artı bu yeni Etlik Hastanesi'nden Forum Ankara'ya kadar olan bir metro hattı, bunlar da programa girdi. İnşallah bunların da proje ve inşaatlarıyla ilgili olarak da çalışmalar devam ediyor. Bunların da kısa süre içerisinde projeleri tamamlanıp inşaatı başlarsa Ankara'da raylı sistem noktasında da ciddi bir rahatlama olacak. Yine Ankaray'ın Dikimevi'nden Mamak tarafına Ankaray'ın uzatılması, bir de Söğütözü'nden ODTÜ'ye Ankaray'ın uzatılması... Bunlar da hükümet programına dahil edildi."dedi.

Tuna, inşaatı devam eden projelerle ilgili bir sıkıntı yaşanmadığını ve çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Başlayan projelerde bir sıkıntı yok, Keçiören-Kızılay hattıyla ilgili inşaat devam ediyor, bir sıkıntı yok. Biz yeni projeleri ve yeni hatları yaygınlaştırarak Ankara'nın ulaşımında ağırlığın raylı sistemlere dönmesine gayret ediyoruz." diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER