Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Karaköy Yeni İskelesi'ne Kavuştu!

Karaköy Yeni İskelesi'ne Kavuştu!

25 Haziran 2018 Pazartesi, 09:58:09
Karaköy Yeni İskelesine Kavuştu!
Karaköy’ün yeni iskelesi hizmete girdi. 2008’de şiddetli lodos nedeniyle sulara gömülen iskelenin yerine yapılan yeni Karaköy Yüzer İskelesi seferlere başladı…

Yeni Karaköy İskelesi hizmete açıldı. 2008’de şiddetli lodos nedeniyle sulara gömülen Karaköy İskelesi’nin yerine yapılan akıllı yüzer iskelede seferler başladı.

Tuzla ve Haliç tersanesinde akıllı yüzer iskele olarak inşa edilen iskele, iki yanda ve bir önde olmak üzere toplam 3 geminin aynı anda yolcu indirip bindireceği şekilde tasarlandı.

Aynı anda 10 gemi bağlanabilecek şekilde dizayn edilen Karaköy Akıllı Yüzer İskelesi 3 kattan oluşuyor. Uzunluğu 81metre, genişliği 27,60 metre olan iskelede, risk durumunda balast suyunu dışarı atıp dengeli hale getirebilecek balast suyu borulaması ve hidrolik uzaktan kumandalı valf sistemi mevcut. Tanklarda su seviyesini gösteren alarm sistemi bulunuyor. İskelede, elektrik kesintisi olduğunda devreye girecek 2 adet jeneratör de bulunuyor. Yeni Karaköy İskelesi’nde kütüphane, kafeterya, geniş bekleme salonları da bulunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER