Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Arnavutköy’ün Ulaşım Sorununu Kökten Çözecek 3 Metro Hattı Geliyor!

Arnavutköy’ün Ulaşım Sorununu Kökten Çözecek 3 Metro Hattı Geliyor!

20 Haziran 2018 Çarşamba, 14:04:58
Arnavutköy’ün Ulaşım Sorununu Kökten Çözecek 3 Metro Hattı Geliyor!
Arnavutköy’ün son kurulan ilçelerden olmasına rağmen İBB yatırımları ile büyük bir kaklında hamlesi yaşadığını belirten İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Arnavutköy’ün metro ve yeni mega projelerle yeni İstanbul’un merkezi olacak dedi. Uysal, Arnavutköy’ün ulaşım sorununu da 3 yeni metro hattıyla kökten çözeceklerini söyledi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Mevlüt Uysal, 3.Havalimanı’nda incelemelerde bulunarak Arnavutköy’deki vatandaşlarla bir araya geldi.

Bölgenin potansiyeline dikkat çeken Uysal, “Arnavutköy, Kanal İstanbul, 3.Havalimanı ve metro gibi mega projelerle yeni İstanbul’un merkezi olacak” dedi.

Arnavutköy’ün en son kurulan ilçe olmasına rağmen İBB yatırımları ile büyük kalkınma hamlesi yaşadığını belirten Uysal, 3. havalimanı ve Kanal İstanbul gibi mega projelerle, ilçenin önümüzdeki 10 yıl içinde İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri haline geleceğini söyledi.

ARNAVUTKÖY’ÜN ULAŞIM SORUNUNA KÖKTEN ÇÖZÜM
3 metro hattıyla Arnavutköy’ün ulaşım sorununu kökten çözeceklerine dikkat çeken Başkan Uysal, “Bu yıl iki ayrı metro hattının ihalesini yapacağız. Birisi 32 kilometrelik Vezneciler-Arnavutköy metrosu. Vezneciler’den Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Başakşehir üzerinden Arnavutköy’e gelecek. İkinci olarak Beylikdüzü’nde metro ihtiyacı var. 34 kilometrelik Yenikapı-Beylikdüzü metrosu. Bu hat Yenikapı’dan Zeytinburnu ve Bakırköy’e, oradan Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü’ne gelecek” dedi.

Geçen hafta 375 yeni İETT aracını hizmete sunduklarını hatırlatan Uysal, metro Arnavutköy’e ulaşana kadar modern otobüslerle vatandaşlara hizmet vereceklerini söyledi. Vatandaşların talebine göre hangi hatta eksik varsa otobüsleri o hatlara yönlendireceklerini belirten Uysal, “Metro geldiğinde, metrodan inenler evlerine kadar yine otobüslerle ulaşacak. Öyle bir sistem kuruyoruz. Her beldeden kalkan otobüs Mecideyökey’e, Eminönü’ne gitmeyecek. Metrodan inen insanlar inşallah ücretsize yakın bir sistemle otobüse aktarma yaparak evine gidebilecek” dedi.

İlçenin merkezine yakın olan 3. havalimanına Ulaştırma Bakanlığı’nın iki ayrı raylı sistem getireceğini de aktaran Uysal, birinci hattın Türk Telekom Arena Stadı’nın oradan direkt 3. havalimanına gelecek metro hattı olacağını ifade etti. Uysal, ikinci hattın ise Halkalı Hızlı Tren Hattı’nın bitiminden Kayaşehir ve Arnavutköy üzerinden geçerek 3. Havalimanı’na ulaşacağını belirtti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER