Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Gaziantep Metro Hattında Çalışmalar Start Aldı!

Gaziantep Metro Hattında Çalışmalar Start Aldı!

23 Mayıs 2018 Çarşamba, 16:51:18
Gaziantep Metro Hattında Çalışmalar Start Aldı!
Gaziantep metro hattında çalışmalar başladı. Bakanlıktan gerekli izinlerin alındığını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2-3 ay içerisinde metronun temelini atacaklarını söyledi…

Gaziantep metro hattında çalışmalar başladı. Şehrin çeşitli noktalarında yapılan sondaj kazılarıyla başlayan metro hattı çalışmalarıyla Gaziantep’in ulaşımının rahatlatılması amaçlanıyor.

İlk olarak Demokrasi Meydanı ve Çınarlı parkı içinde yapılan sondaj çalışmaları kademeli olarak şehrin pek çok noktasında yapıldıktan sonra çıkarılacak zemin etüt sonuçlarının ardından kazı ve temel atma aşamalarına geçileceği belirtildi.

Ulaştırma Bakanlığı’ndan gerekli izinlerin alındığını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Metro projesindeki amacımız ise hatlarımızı Gaziray ve Hafif Raylı sistemlerimizle birleştirerek yolcu taşıma kapasitesini arttırmak. Metro hattımızda İstasyon’dan başlayıp Şehir Hastanesi’ne kadar uzanarak iki uçtan şehri birleştireceğiz. 2-3 ay içerisinde bu çalışmaları bitirip metro temelini atacağız ve sonunda şehrimizi demir ağlarla örmüş olacağız” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER