Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Gebze Darıca Metro İhalesi Sonuçlandı!

Gebze Darıca Metro İhalesi Sonuçlandı!

18 Mayıs 2018 Cuma, 16:06:17
Gebze Darıca Metro İhalesi Sonuçlandı!
Gebze Darıca metro hattı ihalesi yapıldı. En düşük teklifi ise 2 milyar 488 milyon 489 bin TL ile Meting Raylı Sistem, Met-Gün İnşaat, Eze İnşaat ve Gökçe İnşaat ortaklığı sundu…

Gebze Darıca metro hattının ihalesi yapıldı. Gebze-Darıca metrosunun inşaat, elektromekanik sistemler temini ve montaj ile işletmeye alma ihalesine en düşük teklif 2 milyar 488 milyon 489 bin lirayla Meting Raylı Sistem, Met-Gün İnşaat, Eze İnşaat ve Gökçe İnşaat ortaklığından geldi.

Gebze Darıca metro hattı 15,6 kilometre hat üzerinde toplam 12 istasyondan oluşuyor. İstanbul metrosuyla entegre olacak olan hat yer tesliminden itibaren 52 ayda hizmete alınması planlanıyor.

Darıca, Gebze ve OSB’ler arası ulaşım süresini 19 dakikaya indirecek olan Gebze Darıca metro hattı sürücüsüz hizmet verecek.
Son teknolojinin kullanılacağı projede 4. otomasyon düzeyinde bulunan (GoA4) tam otomatik sürücüsüz metro hizmet verecek. Bin 80 yolcu kapasiteli 4 araçtan oluşan GoA4 sürücüsüz metronun kullanılacağı hattı, sinyalizasyon ekipmanları sayesinde 90 saniye aralıklarla sefer yapmaya elverişli olacak.

Yüzde 94'ü yer altından işleyecek hattın 14,7 kilometresi tünel, 900 metresi hemzemin olarak yapılacak. Metro araçlarının her türlü bakım ve onarımına cevap verecek bakım onarım sahası ile araç deposu ve kontrol kumanda merkezi hattın sonundaki Pelitli bölgesinde yapılacak. Planlanan TCDD Gar istasyonu ile Marmaray ve hızlı tren üzerinden İstanbul başta olmak üzere diğer şehirler ile bağlantı sağlanacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER