Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kayaşehir Bulvarı 2 Yıllığına Trafiğe Kapatılıyor!

Kayaşehir Bulvarı 2 Yıllığına Trafiğe Kapatılıyor!

25 Nisan 2018 Çarşamba, 12:34:43
Kayaşehir Bulvarı 2 Yıllığına Trafiğe Kapatılıyor!
Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy Metro hattı Başakşehir-Kayaşehir'e uzanacak. , Geelecek yıl hizmete açılması planlanan Başakşehir-Kayaşehir metrosu, yapımı devam eden metro hatlarıyla entegre olacak. Çalışmalar kapsamında Kayaşehir Bulvarı’nın 350 metrelik bölümü 2 yıl boyunca trafiğe kapatılacak…

Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy metro hattı Başakşehir-Kayaşehir'e uzanacak.İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, gelecek yıl işletmeye alınması planlanan Başakşehir-Kayaşehir Metrosu, yapımı devam eden metro hatlarıyla entegre olacak.

Bölgede toplu ulaşımda önemli bir yere sahip yeni metro hattı, Kirazlı-Başakşehir Metro hattına bağlanacak.
Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı çalışmaları kapsamında Kayaşehir Bulvarı'nın 350 metrelik bölümü yarıdan itibaren yaklaşık 2 yıl boyunca trafiğe kapatılacak.

Başakşehir-Kayaşehir Metrosu'nun son durağı olan Kayaşehir Merkez İstasyonu'nda başlayacak çalışmalar nedeniyle bulvarda trafik akışı sağlanamayacağı için sürücülere alternatif güzergahlar belirlendi.

Buna göre, Kayaşehir'den Fenertepe yönüne gidecek sürücülerin Kayaşehir Bulvarı-Evliya Çelebi Caddesi-Adnan Menderes Bulvarı istikametini kullanmaları gerekecek.

Fenertepe'den Kayaşehir yönüne gidecek sürücüler ise Kayaşehir Bulvarı-Akzambak Sokak-Gazi Yaşargil Caddesi-Evliya Çelebi Caddesi istikametini kullanabilecek.

ŞEHİR HASTANESİNE HİZMET EDECEK
Başakşehir-Kayaşehir metrosu, yapımı devam eden ve 2 bin 680 yatak kapasiteli İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi'ne de hizmet edecek.

Başakşehir Kayaşehir metro hattı 6,2 kilometre hat üzerinde 4 istasyondan oluşuyor. Başakşehir Kayaşehir arası yolculuk süresini 10 dakikaya indirecek olan hattın güzergahı şöyle olacak;
•    Onurkent,
•    Şehir Hastanesi,
•    Kayaşehir 15. Bölge
•    Kayaşehir Merkez

M3 Hattı, Bakırköy-Kayaşehir Metro Hattı saatte 70 bin yolcu taşıma kapasitesi bulunuyor. M3 hattının devamı olan Kayaşehir-Başakşehir hattından binen yolcular, Metrokent-Olimpiyatköy-Kirazlı Metro Hattı ile aktarmasız Bakırköy İDO İstasyonu'na kadar devam edebilecek.

Kayaşehir Merkez İstasyonu'nda Halkalı-3. Havalimanı Metro Hattı ile yolcu aktarımı yapılabilecek. Kayaşehir Merkez ve Metrokent istasyonlarında Kayaşehir-Başakşehir-Olimpiyat Parkı Tramvay Hattı ile yolcu aktarımları sağlanacak.

Entegre olduğu Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy hattı üzerinden Kirazlı-Bakırköy(İDO), Mahmutbey-Başakşehir-Esenyurt, Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey ve Ataköy-İkitelli metrohatlarına geçiş sağlanacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER