Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Cer İstanbul Yedikule Projesi Metrekaresi 11 Bin TL’den Satışa Çıktı

Cer İstanbul Yedikule Projesi Metrekaresi 11 Bin TL’den Satışa Çıktı

12 Nisan 2018 Perşembe, 12:37:28
Cer İstanbul Yedikule Projesi Metrekaresi 11 Bin TL’den Satışa Çıktı
Ege Yapı tarihi Cer Atölyeleri arazisi üzerinde Emlak Konut GYO işbirliği ile hayata geçireceği Cer İstanbul projesini satışa çıkardı. 1+1’den 6+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alan Cer İstanbul fiyatları metrekare bazında 11 bin TL ile 22 bin TL arasında değişiyor….

emlak Konut GYO güvencesiyle Ege Yapı tarafından hayata geçirilen Cer İstanbul projesi resmen satışa çıktı. Yedikule Demiryolu Tesisleri’nin yer aldığı ve demiryolu araçlarının bakım – onarım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Cer Atölyeleri arazisinde yükselen Cer İstanbul projesini adını da buradan alıyor.

302 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Ege Yapı Cer İstanbul projesi 40 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor. 125 adet konut ve 25 adet ticari üniteden oluşan projede otel birimi de yer alıyor. Cer İstanbul Yedikule projesinde büyüklükleri 63 metrekare ile 348 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 konut seçenekleri yer alıyor.

METREKARESİ 11 BİN TL
Cer İstanbul fiyatları metrekare bazında 11 bin TL’den başlıyor 22 bin TL’ye kadar yükseliyor. 24 ay sonra konut teslimleri yapılması planlanan proje 10 bloktan oluşuyor. . Proje içerisindeki 5 adet tescilli eser yapıları korunarak restore edilecek, 5 adet bina ise yeniden inşa edilecek.  Projede bloklar zemin+3 katlı olarak tasarlanıyor.

40 bin metrekare alan üzerinde yükselen projede 31 bin metrekaresini peyzaj oluşturuyor. Cer İstanbul projesinde Yedikule Cer Atölyeleri’ne ait avadanlıklar, iki adet nostaljik lokomotif, bin 450 metre tren rayı, dönemine ait vinçler ve çeşitli ekipmanların yer alacağı bir açık hava sergisi gibi yer alıyor.

Yedikule Hisarı’nın yanı başında yükselen Ege Yapı Cer İstanbul projesi, Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu’nun hemen yanı başında, Avrasya Tüneli girişine 2 kilometre, D100 Karayolu’na 4 kilometre, Yenikapı metro istasyonuna 3,5 kilometre ve Yenikapı Feribot İskelesi’ne de 3,4 kilometre mesafede konumlanıyor.

Projenin sosyal olanakları arasında ise fitness salonu, sauna, buhar odaları, kapalı yüzme havuzu, güvenlik, otopark, restoran, cafe, yürüyüş alanları, spor alanları, bisiklet alanları yer alıyor.

2,5 MİLYARLIK YATIRIMIN ÜÇÜNCÜ HALKALI
Ege Yapı olarak açıkladığımız 2,5 milyar TL’lik yatırım zincirimizin üçüncü halkası Cer İstanbul’u duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz diyen Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, proje ile birlikte dünyaca ünlü bir otel grubunun üst segment markasını da yakın zamanda İstanbul’a getirmeyi planlıyoruz dedi.

SARAÇOĞLU’NDA HUKUKİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR
emlak konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise, “Uzun zamandır atıl durumda olan bir eseri yeniden tarihe kazandıracağız. Bu projeyi çok önemsiyorum. Sosyal sorumluluk projesi olarak görüyorum” dedi.

Emlak Konut GYO, Ankara’nın tarihi semtlerinden Saraçoğlu Mahallesi’nde de benzer bir proje yürütüyor. Danıştay, geçtiğimiz haftalarda Saraçoğlu Mahallesi’nin Emlak Konut’a devri için durdurma kararı vermişti. Gazetecilerden gelen soru üzerine konuyla ilgili açıklamada bulunan Murat Kurum, “Hukuki süreç devam ediyor. Karara itirazda bulunduk. Henüz kesinleşen bir durum yok. Cer İstanbul projesinde tüm hukuki süreçler tamamlandı. Benzer bir durumla karşı karşıya kalmayı düşünmüyoruz” dedi.

YATIRIM BUGÜN DE YAPIYIR YARIN DA YAPACAĞIZ
2018 yılının ilk çeyreğinde 1,1 milyar TL’lik satış hedeflerini yakaladıklarını belirten Kurum, “Bazı basın yayın organlarında bu dönemde yatırım yapılır mı şeklinde haberler yapılıyor. Yapılır.. Yatırım bugün de yapıyoruz yarın da yapmaya devam edeceğiz. Biz ülkemizin geleceğine güveniyoruz. Geçtiğimiz yıl yakaladığımız 7,4 oranındaki büyümemiz sayesinde en hızlı gelişen ekonomiler Çin ile Hindistan’ı geride bıraktık, G20 ülkeleri arasında zirveye yerleştik ve AB ortalamasının 3 katı kadar büyüme kaydettik. Buna karşın sektörümüzde yaşanan dalgalanmaların geçici olduğunu ve varlık fiyatlarında dalgalanmaların oldukça normal olduğunu tüm konut alıcılarına ve gayrimenkul yatırımcılarına hatırlatmak isteriz. Emlak Konut olarak önümüzdeki dönemlerde de ülkemize kazandıran tarihe ve doğaya saygılı olan ayrıcalıklı projeler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

PROJE DETAY
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER