Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Başkentray 12 Nisan’da Hizmete Açılıyor

Başkentray 12 Nisan’da Hizmete Açılıyor

10 Nisan 2018 Salı, 13:36:02
Başkentray 12 Nisan’da Hizmete Açılıyor
Başkentray 12 Nisan’da hizmete açılıyor. Yeni hat ile Kayaş-Sincan arası 59 dakikadan 49 dakikaya inecek…

Başkentray 12 Nisan’da hizmete açılıyor. Kayaş-Sincan arası yolculuk süresin 59 dakikadan 49 dakikaya indirecek olan Başkentray projesi günlük 520 bin yolcuya hizmet verecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 12 Nisan Perşembe günü Kayaş Tren İstasyonu karşısında düzenlenecek törenle hizmete girecek olan  Başkentray projesi Sincar-Kayaş arası hizmet verecek.

Başkentray, başlangıçta 15 dakikada bir, ilerleyen zamanda ise 5 dakikada bir işletilecek trenlerle günlük 520 bin yolcuya hizmet verecek. Başkentray ile banliyölerin Kayaş-Sincan arasında seyahat süresi 59 dakikadan 49 dakikaya, YHT'lerin Ankara-Sincan arasındaki seyahat süresi de 17 dakikadan 11 dakikaya düşecek.

Yüksek hızlı tren, konvansiyonel tren ve banliyö işletmeciliği için gerekli trafik kapasitesi oluşturulması amaçlanan Başkentray Projesi kapsamında Ankara-Kayaş arasında 4, Ankara-Behiçbey arasında 6 ve Behiçbey-Sincan arasında 5 hatlı sinyalli ve elektrikli yeni demiryolu inşa edildi.

Proje kapsamında ayrıca tamamı engelli vatandaşların da kullanımına uygun projelendirilen 1 YHT gar ve 23 banliyö istasyonunun yapımı tamamlandı.

Proje kapsamında Sincan, Lale, Elvankent, YHT Eryaman Gar, Etimesgut, Hipodrom, Yenişehir, Kurtuluş, Cebeci, Mamak ve Kayaş istasyonlarında yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kapalı ticari alanlar da yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER