Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Halkalı Sirkeci Banliyö Hattında Test Sürüşü Başladı

Halkalı Sirkeci Banliyö Hattında Test Sürüşü Başladı

02 Nisan 2018 Pazartesi, 11:15:06
Halkalı Sirkeci Banliyö Hattında Test Sürüşü Başladı
İstanbul Ankara hızlı tren hattına entegre edilmesi çalışmaları kapsamında kapatılan Halkalı Sirkeci banliyö hattında test sürüşleri başladı…

Halkalı Sirkeci banliyö hattında sona gelindi. İstanbul Ankara hızlı tren hattına entegre edilmesi için kapatılan Halkalı Sirkeci banliyö tren hattında test sürüşleri başladı. Deneme sürüşleri havadan görüntülendi.

HAVADAN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sirkeci-Halkalı ve Söğütlüçeşme- Gebze arasındaki banliyö hatları, İstanbul Ankara arası Yüksek hızlı tren projesine entegrasyon için kapatılmıştı ardından çalışmalar başladı. 2018’de hizmete açılması planlanan Halkalı Sirkeci banliyö hattında test lokomotifleri denemelere başladı. Raylar üzerinde ilerleyen lokomotifler testleri gerçekleştirerek, gerekli düzenlemeleri yapıyor. Güzergah üzerinde bulunan ve Marmara’ya kadar olan istasyonların büyük bir bölümü tamamlandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul banliyö hatlarında çalışmaların 24 saat aralıksız sürdüğünü ve 2018 sonuna kalmadan hattın biteceğini söylemişti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER