Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Metrobüs Silivri’ye Uzatılacak Mı? İBB Başkanı Yanıt Verdi!

Metrobüs Silivri’ye Uzatılacak Mı? İBB Başkanı Yanıt Verdi!

28 Mart 2018 Çarşamba, 14:10:06
Metrobüs Silivri’ye Uzatılacak Mı? İBB Başkanı Yanıt Verdi!
İBB Başkanı Mevlüt Uysal, metrobüs Silivri’ye uzatılacak mı sorusuna yanıt verdi. Uysal, metrobüsün şu anda kapasitesinin çok üstünde olduğunu ve metrobüsün Silivri’ye uzatılması ile yolculara iyilik değil kötülük yapmış oluruz dedi…

Metrobüs Silivri’ye uzatılacak mı merak konusu. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, kiptaş Silivri Konutları projesinin tanıtım toplantısında merak edilen sorunun yanıtını verdi.

İYİLİK DEĞİL KÖTÜLÜK YAPMIŞ OLURUZ
Metrobüsün şu anda kapasitesinin çok üstünde çalıştığına dikkat çeken Uysal, metrobüsü Silivri’ye uzatarak vatandaşlara iyilik değil kötülük yapmış oluruz dedi. Uysal, "Metrobüs şu anda normal kapasitesinin üzerinde. 500 bin günlük kapasite ile planlanmış şu anda 900 bin. Silivri'ye uzatıldığı zaman 1 milyon 300, 1 milyon 400 bin demek. Metrobüse binen vatandaşlarımızın halini hepimiz görüyoruz. Dolayısıyla şu anda var olan sıkıntıyı nasıl aşarız onun çözümünü ararken, Silivri'ye uzatarak o çözülemez" ifadesinde bulundu.

DÜŞÜNMEMİZ LAZIM
Bugün metrobüsü Silivri’ye uzatırsak kötülük yapmış oluruz diyen Uysal, “"Ancak bizim eski Sirkeci-Halkalı banliyo dediğimiz, şu anda Kazlıçeşme-Halkalı banliyo çözüldüğü zaman önemli bir rahatlamanın olduğunu düşünüyoruz. Bir de Halkalı-Bahçeşehir, Esenyurt-Beylikdüzü metromuzun Esenyurt'a kadar ihalesi yapıldı. İptal edilen metrolarımızda 4 tane hattın yılsonuna kadar bitirilmesi sözünü aldıktan sonra devam kararını almıştık. O zaman Silivri'ye uzayıp uzamayacağını düşünmemiz lazım. Bugün uzatırsak Silivrililere kötülük yapmış oluruz. Mevcut metrobüs yolcularımıza da iyilik yapmış olmayız, diye düşünüyorum" diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER