Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Ankara Sivas Hızlı Tren Hattında İlk Ray Serimi Başlıyor

Ankara Sivas Hızlı Tren Hattında İlk Ray Serimi Başlıyor

23 Mart 2018 Cuma, 16:07:34
 Ankara Sivas Hızlı Tren Hattında İlk Ray Serimi Başlıyor
Ankara Sivas arası yolculuk süresini 2 saate indirecek olan Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattında ilk ray serimi 25 Mart’ta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı’nın katılımı ile düzenlenecek törenle gerçekleşecek…

Ankara Sivas yüksek hızlı tren hattı projesinde ray serimi başlıyor. Ankara-Sivas YHT Projesi'nin ilk ray serimi başlıyor. İlk ray serimi 25 Mart Pazar günü saat 10:30’da Yozgat Yerköy’deki YHT şantiyesinde düzenlenecek olan törenle gerçekleşecek. Törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katılacak.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlı tarafından yapılan açıklamaya göre Küçük Asya ile İpek yolu güzergahındaki Asya ülkelerini birleştiren demiryolu koridorunun önemli akslarından birisi olan Ankara-Sivas YHT projesinde üstyapı çalışmalarına geçildi.
Kayaş-Yerköy ve Yerköy-Sivas arası olmak üzere üstyapısı iki etaptan oluşan YHT projesinin Yerköy-Sivas etabının üstyapı çalışmaları, Yerköy YHT şantiyesindeki ilk ray serimiyle başlayacak. 250 km/saat işletme hızına uygun, çift hatlı, elektrikli ve sinyalli olarak inşa edilen Ankara-Sivas YHT Hattı Sivas-Erzincan ve Erzincan-Erzurum-Kars hızlı demiryolu hatlarıyla bütünleşerek, Bakü-Tiflis-Kars Demir İpek Yolu'na entegre edilecek.

ANKARA SİVAS ARASI 2 SAATE İNECEK
405 kilometre uzunluğundaki Ankara Sivas hızlı tren hattı tamamlandığında iki il arası yoluculuk süresi 2 saate inecek.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER