Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Yeni Karaköy İskelesi Yakında Açılıyor

Yeni Karaköy İskelesi Yakında Açılıyor

13 Mart 2018 Salı, 15:09:57
 Yeni Karaköy İskelesi Yakında Açılıyor
2008'de şiddetli lodostan batan Karaköy İskelesi’nin yerine yapılan yeni Karaköy yüzer iskelesi tamamlandı. Yüzer İskele Tuzla Tersanesi’nden alınarak Haliç Tersanesi’ne getirildi. O anlar havadan görüntülendi…

2008’de batan Karaköy İskelesi’nin yerine İBB tarafından yaptırılan yeni Karaköy yüzer iskelesi Tuzla Tersanesi’nden alınarak römorkörler eşliğinde Haliç Tersanesi’ne getirildi. O anlar havadan saniye saniye görüntülendi.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2008’de şiddetli lodosun etkisiyle batan Karaköy iskelesinin yerine konulacak olan yeni yüzer iskele tamamlandı. Tuzla Tersanesi’nden yola çıkan yaklaşık 2 tonluk iskele römorkörler eşliğinde limanda çıkarıldı. Geçiş öncesi Atatürk Köprüsü , Galata Köprüsü ve Haliç Metro köprüsü trafiğe kapatıldı. Araç trafiğine izin verilmeyen Galata köprüsü iskele geçişi esnasında iki taraflı olarak havaya doğru kaldırılırken, Haliç Metro Köprüsü ikiye ayrıldı. Gece saat 04:00'da Haliç Tersanesi'ne çekilen yeni yüzer iskele halatlar yardımıyla kıyıya bağlandı. Buradaki son işlemlerin tamamlanmasının ardından yeni yüzer iskele hizmet vermeye başlayacak.

Karaköy yüzer iskelesi 2 bin 236 metrekare alanı kapsıyor. 2 ton ağırlığındaki yeni Karaköy iskelesi 81 metre boyunda, 27.6 metre eninde. Denizin üzerinde yüzer olarak tasarlanan iskelenin 3,5 metre yüksekliği bulunuyor.

Yakında hizmete açılması planlanan iskeleden sancak ve deniz tarafındaki alınlık bölümünden aynı anda üç vapur yanaşarak yolcu indirip bindirebilecek. Çelik konstrüksiyon olarak inşa edilen iskelenin sahip olduğu çok amaçlı salon ve sosyal donatı alanları ve engelli erişimiyle Karaköy üzerinden deniz ulaşımının daha rahat kullanılması amaçlanıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 14 Mart 2018 Çarşamba, 23:35 2 ton olması zor ,daha fazla olması lazım CEVAPLA
DİĞER HABERLER