Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Aydın Denizli Otoyolu İhalesi 21 Haziran’da

Aydın Denizli Otoyolu İhalesi 21 Haziran’da

21 Şubat 2018 Çarşamba, 09:47:18
 Aydın Denizli Otoyolu İhalesi 21 Haziran’da
Aydın Denizli Otoyolu projesi 21 Haziran saat 10:30’da ihaleye çıkıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Aydın Denizli Otoyolu projesini 21 Haziran 2018 saat 10;30’da ihaleye çıkarıyor.

Yap-işlet-devret modeli kapsamında tüm istekliler arasında kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihalede dosya bedeli ise 50 bin TL , geçici teminat bedeli ise 25 milyon TL olarak belirlendi.

İzmir Antalya Otoyolu projesinin ikinci etabını oluşturan Aydın Denizli Otoyolu projesi ihalesine katılmak isteyenlerin ihale dosyalarını en genç 8 Mart 2018 tarihiden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı B-Blok Kat:3’te ücretsiz olarak görebilir. İhaleye katılmak isteyenlerin ihale dosyasını satın alması gerekiyor.

Bugün ki Resmi Gazete’de yayınlanan haberde ihale konusu şöyle tanımlandı: “Aydın-Denizli Otoyolu Projesi 3996 sayılı Kanun ve bu Kanunun Uygulama Usul ve Esaslarına ilişkin 2011/1807 sayılı bakanlar kurulu kararında belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde, finansmanı, projelendirilmesi, yapımı, işletilmesi, işletme süresi boyunca her türlü bakımı, onarımı ve sözleşme süresi sonunda Otoyolun her türlü borç ve taahhütlerden ari, bakımlı, çalışır, kullanılabilir durumda ve bedelsiz olarak İdare’ye devredilmesidir. “
İzmir Antalya Otoyolu projesi üç etaptan oluşuyor. Proje tamamlandığında İzmir Antalya arası ulaşım süresi 7 saatten 3 saate inecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER