Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Mevlüt Uysal: Metro Projesinde İptal Yok Aksine Hız Kazandırdık

Mevlüt Uysal: Metro Projesinde İptal Yok Aksine Hız Kazandırdık

19 Şubat 2018 Pazartesi, 09:35:27
Mevlüt Uysal: Metro Projesinde İptal Yok Aksine Hız Kazandırdık
İBB Başkanı Mevlüt Uysal geçtiğimiz ay ihaleleri iptal edilen metro projelerine ilişkin açıklamada bulundu. Uysal, metro projelerinde iptal yok aksine hızlanarak devam ediyor dedi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Mevlüt Uysal, geçtiğimiz ay ihaleleri iptal edilen 6 metro hattına ilişkin açıklamada bulundu. İptal edilen hiç bir metro hattının olmadığına dikkat çeken Uysal, aksine metro çalışmalarına 2-3 yıl hız kazandırdır dedi.

Bugüne kadar hiçbir metro hattının zamanında tamamlanmadığını belirten Uysal, “Göreve geldiğimizde müteahhitlerin bu eski alışkanlıklarının devam ettiğini gördük. 3 yılda bitecek bir metro 6-7 yılda bitiyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir. Mevcut devam eden 275 kilometre metroya 600 kilometre daha ilave etmemiz gerekiyordu. 1023 kilometrelik metro hedefine bu hızla ulaşamayacağımızı gördük. İptal yazılarını gönderdiğimizde bütün müteahhitler geldiler, konuştuk. Bizim amacımız metro çalışmalarını hızlandırmaktı. Müteahitlerden, bu ihaleler öncesinde başlanan ve inşaatı süren 3 metro hattının (Mecidiyeköy-Mahmutbey, Eminönü-Alibeyköy, Dudullu-Bostancı) 2018'in sonuna kadar bitmesi yönünde ek taahhüt aldık. Bu şart ile de Sancaktepe-Sultanbeyli, Kirazlı-Halkalı, Başakşehir-Kayaşehir ve Ümraniye-Ataşehir olmak üzere 4 hattın yapımına devam dedik. Diğer iki hat da üzerinde çalıştığımız yeni metro yapım sistemini devreye soktuğumuzda devam edecek. Metro iptali yok, yapımları sürecek ve zamanında bitecek. Hiçbir metro çalışmamız durdurulmadığı gibi hızlanarak devam ediyor. Bu müdahale ile metro çalışmalarına 2-3 yıl hız kazandırdık” dedi.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER