Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

İstanbul Banliyö Hatlarında Peronlar Görünmeye Başladı

İstanbul Banliyö Hatlarında Peronlar Görünmeye Başladı

14 Şubat 2018 Çarşamba, 14:04:12
İstanbul Banliyö Hatlarında Peronlar Görünmeye Başladı
2013’te kapatılan Haydarpaşa Gebze banliyö hattı yıl sonunda tekrar hizmete girmeye hazırlanıyor. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği hatta raylar döşenmeye başladı, peronlar ortaya çıktı…

1969 yılından bu yana Haydarpaşa Gebze arasında hizmet veren banliyö tren hattı 19 Haziran 2013’te kapatılmıştı. Ankara İstanbul hızlı tren ve Marmaray’la entegre olarak çalışması planlanan hat 2013’te son seferine çıkmış ve rayları sökülmüştü.

Haydarpaşa Gebze banliyö hattının tekrar hizmete girmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Rayların döşenmeye başladığı hattın yolcuların inip bineceği peronlar da ortaya çıkmaya başladı.

2013’te kapatılan hatta çalışmaların 24 ayda tamamlanması planlanıyordu.  Fakat yüklenici firma maliyetlerdeki aşırı artışı gerekçe göstererek Ekim 2014’te çalışmaları durdurmuştu. Sorun ortadan kaklında çalışmalar 2015’te tekrar başladı.

Halkalı Gebze banliyö hattı gecikmeli olarak da olsa bu yıl sonu açılması planlanıyor. 45 kilometrelik banliyö ve tren hatlarının tamamlanması  ve Marmaray projesi ile entegrasyonu sağlandığında Gebze´den Halkalı´ya 105 dakikada, Bakırköy´den Bostancı´ya 37 dakikada seyahat edilebilecek. Söğütlüçeşme-Yenikapı'nın seyahat süresi ise 12 dakika olacak. Hatta günde 1 milyon yolcunun taşınması planlanıyor.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER