Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Taksim Tramvayı Yeniden Hizmete Açıldı! 1 Hafta Bedava!

Taksim Tramvayı Yeniden Hizmete Açıldı! 1 Hafta Bedava!

02 Ocak 2018 Salı, 09:25:50
Taksim Tramvayı Yeniden Hizmete Açıldı! 1 Hafta Bedava!
Taksim’deki nostaljik tramvay yeniden hizmete açıldı. Tramvay 1 hafta boyunca ücretsiz olarak hizmet verecek…

İstiklal Caddesi’ndeki inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından nostaljik tramvay da yeniden hizmete açıldı.  Açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, nostaljik tramvayın 1 hafta boyunca ücretsiz hizmet vereceğini söyledi.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nin Osmanlı döneminden bu yana oldukça hareketli bir cadde olduğunu ve bundan dolayı tarih boyunca sorunlarının bitmediğine dikkat çeken Uysal, zaman zaman yenileme çalışmalarının yapıldığını ve o çalışmaların bir türlü randıman vermediğini söyledi. Uysal, “Büyükşehir Belediyemiz, 'Öyle bir çalışma yapalım ki kısa süre içerisinde tekrar çalışma ihtiyacı da doğmasın' diye burada 2016 yılının sonunda çalışmalara başladı. 19 Ocak 2017 itibariyle de trenimiz durdu. Burada çalışmalar başladı. Buradaki çalışmalar tahminimizden daha üzün sürdü. Şahsım Ekim ayı başında göreve başladığım zaman ilk sorum da, 'Bu cadde ne zaman bitecek?' olmuştu” dedi.

Taksim Meydanı’nda yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Uysal, 2015’de başlayan çalışmaların bitmek üzere olduğunu söyledi.

AKM’NİN YIKIMLARI BAŞLIYOR
Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkımlarına başlanacağını belirten Uysal, yeni Atatürk Kültür Merkezi binasının 2019’da biteceğini söyledi,


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER