Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kanal İstanbul Müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kanal İstanbul Müjdesi

27 Kasım 2017 Pazartesi, 17:29:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kanal İstanbul Müjdesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesi hakkında müjdeli haberi verdi. Erdoğan, Kanal İstanbul projesinin bitme noktasına geldiğini ve ihaleye çıkmaya hazırlandığını söyledi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Ödül Töreni’nde Kanal İstanbul projesi ile ilgili müjdeli haberi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesi artık bitme noktasına geldi ihale aşamasında dedi. Erdoğan,  “çılgın projelerle” yola devam edeceğiz dedi.

Türkiye ekonomisine ilişki de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2003-2016 yılları arasında yüzde 5.7 büyüdü. Gelişmekte olan ülkeler arasında en başta yer alıyoruz.2016 yılında dahi yüzde 3.2 oranında büyüme elde ettik.Bu yıl ilk iki çeyrekte yüzde 5.2'yi yakaladık. Üçüncü ve dördüncü çeyrekte çok daha büyük oranlar bekliyoruz. 2017 büyümesinin yüzde 7 olması kimseyi şaşırtmayacaktır.İnşallah az bir gayretle 1 trilyon dolara ulaşacak durumdayız.  Bunu sizlerle beraber yaptık, devam edeceğiz.

Milli gelire göre dünyanın 17'nci, satınalma parametresiyle dünyanın 13'ncü büyük ekonomisine sahibiz. Hedefimiz 10 büyük ekonomi arasına girmek. Bunun için mevcut durumumuzu ikiye katlamamız yeterli olacaktır” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 27 Kasım 2017 Pazartesi, 22:26 iyide zaten 3 yıldır ihale aşamasında. CEVAPLA
DİĞER HABERLER