Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Akdeniz Sahil Yolu İle Mersin Antalya Arası 4 Saate Düşecek

Akdeniz Sahil Yolu İle Mersin Antalya Arası 4 Saate Düşecek

24 Kasım 2017 Cuma, 10:09:26
Akdeniz Sahil Yolu İle Mersin Antalya Arası 4 Saate Düşecek
Akdeniz Sahil Yolu projesinde çalışmalar sürüyor. Proje tamamlandığında Mersin Antalya arası 8 saatlik yol 4 saate düşecek…

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Karayolları 5. Bölge Müdürü Yakup Dost ile Akdeniz Sahil yolu projesi kapsamında yapımı süren tünel ve viyadüklerde de incelemelerde bulundu.

Su, tünel ve viyadüklerin tamamlanması ile Mersin Antalya arası 8 saat olan yolun 4 saate ineceğini söyledi.

Liman-Hal Kavşağı'ndaki köprülü kavşağı inceleyip bilgi alan Su, bu kavşağın yan yollarını bu yıl açmayı planladıklarını, 2018'in ilk yarısında da köprüyü tamamen bitireceklerini söyledi.

Akdeniz Sahil Yolu projesinin 3 milyar 600 milyon TL yatırımla hayata geçirildiğini belirten Su, "Bu yolun uzunluğu Çeşmeli otobanından çıktıktan sonra Antalya sınırına kadar toplam 227 kilometre. Bunun şu anda 193 kilometresi bölünmüş yol olarak hizmete açılmış durumda. Bu 227 kilometrelik yol üzerinde 27 tünel, 19 viyadük inşaatı var. Bu tünellerden 10'u tamamlandı. Birini de yakında hizmete açacağız. Viyadüklerden 2'si bitti, birinin yine açılışını yapacağız. Diğerlerinin çalışmaları devam ediyor. Bulunduğumuz alandaki 3 tüneli de 2018'in sonunda bitirip hizmete açmayı planlıyoruz. Mevcut yol trafik güvenliği açısından da dar. Bu çalışmalar bittiği zaman vatandaşımız çok rahat şeklide otobandan çıkıp bu yola girdiği anda Antalya'ya kadar keyifli bir sürüşle seyahatini gerçekleştirecek”dedi.

Karayollarının kent genelinde ihale edilmiş ve şu anda çalışmaları süren 34 projesinin bulunduğunu belirten Su, iki projenin de ihale aşamasında olduğunu sözlerine ekledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER