Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Üsküdar Yamanevler Metrosu 15 Güne Açılıyor

Üsküdar Yamanevler Metrosu 15 Güne Açılıyor

21 Kasım 2017 Salı, 17:42:09
Üsküdar Yamanevler Metrosu 15 Güne Açılıyor
İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar Çekmeköy Sancaktepe metro hattında sona gelindiğini belirterek Üsküdar Yamanevler arasını 15-20 güne hizmete açacaklarını söyledi…

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Fatih Saraçhane'deki İBB Meclisi'nde gerçekleşen bütçe görüşmeleri sırasında konuştu.

2018 projelerini tanıdan İBB Başkanı Uysal, İBB'nin 2018 yılı bütçesinin 20 milyar 100 milyon olacağını ve bütçeden aslan payını 6 milyar 822 lira ile ulaşıma ayrıldığını belirtti.

Sefaköy-Başakşehir havaray hattı yerine vatandaşların ve ilçe belediyelerinin itirazları nedeni ile metro ve raylı sistem yapaklarını belirten Mevlüt Uysal, Sefaköy'den Halkalı'ya kadar metro ile oradan devamında da raylı sistem ile en kısa zamanda planlayıp yapacağız dedi.

Uysal, “Bu hattı Aksaray - İkitelli hattıyla Mimarsinan İstasyonu'ndan yine Kirazlı-Halkalı hattı ile Mecidiyeköy-Mahmutbey hattıyla da Mehmet Akif İstasyonu'nda buluşturup birleştiriyoruz. Bu şekliyle de Küçükçekmece'yi İstanbul'un ana akslarıyla birbirine bağlıyoruz dedi.

ÜSKÜDAR YAMANEVLER METROSU 15 GÜNE AÇILIYOR
Üsküdar Çekmeköy Sancaktepe metro hattında da sona geldiklerini belirten Uysal, Üsküdar Yamanevler arasını 15-20 güne açacaklarını belirtti.

EMİNÖNÜ ALİBEYKÖY TRAMVAY HATTINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
14 istasyon ile günde 115 bin yolcu taşıyacak olan Eminönü-Alibeyköy tramvay hattında da çalışmalara başlandığını açıklayan Uysal, “Bu çalışma ile Eyüpsultan'ı çekim merkezi haline getireceğiz. Eskiden minibüsle gidilemeyen yerlere şimdi tramvay ile gidecek hale geleceğiz” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER