Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Beylikdüzü Silivri Metrobüs Hattı Geliyor

Beylikdüzü Silivri Metrobüs Hattı Geliyor

17 Kasım 2017 Cuma, 10:57:41
Beylikdüzü Silivri Metrobüs Hattı Geliyor
İETT Genel Müdürü Arif Emecen, Silivrililere metrobüs müjdesi verdi. Emecen, metrobüsün Silivri’ye kadar uzatılacağını söyledi…

İETT Genel Müdürü Arif Emecen, Silivri’ye metrobüs müjdesi verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Kasım toplantılarının dördüncü birleşiminde İETT Genel Müdürlüğü'nün "2018 Yılı Bütçesi ve Performans Programı" görüşüldü. Toplantıda İETT Genel Müdürü Arif Emecen faaliyetlerini anlattı.


Emecen, planlanan Beylikdüzü-Silivri güzergahı ile İstanbul halkı hızlı ve konforlu ulaşım hizmetlerinden birine daha kavuşacaktır." dedi.

İstanbul'da hizmet veren tüm otobüs hatlarını ana-besleme hat modeli olarak yeniden düzenlediklerini belirten Emecen, "Her mahalleden merkeze olan hat yapısını her mahalleden en yakın metro veya metrobüs istasyonuna entegre olacak şekilde düzenleyerek hatlardaki sefer sıklığının artması sağlanıp seyahat süresi kısaltılmaktadır. Böylelikle daha kısa sürede daha konforlu bir ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Mevcutta 725 olan hat sayısı ana-besleme hat modeline göre yeniden planlandığında toplam hat sayısı 429'a düşerek ortalama hat uzunluğunun da 18 kilometreden 13 kilometreye düşürülmesi ile sefer sıklığının yüzde 50 arttırılması hedefleniyor. Metro istasyonları ile entegre olan besleme hatlar sayesinde metrekareye 4 kişi olacak şekilde sefer sıklığı planlamaları yapılarak konfor oranının yüzde 25 oranında arttırılması hedefleniyor." şeklinde konuştu. Entegre planlamanın ilk uygulamasını Maltepe'de yaptıklarını ifade eden Emecen,  Zümrütevler bölgesinde çalışan hatların uzun seferlerini azalttıklarını ve tüm mahalleyi kapsayacak 5 hat açıldığını” ifade etti.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER