Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Eminönü Eyüp Alibeyköy Tramvay Hattı 2018’de Açılıyor

Eminönü Eyüp Alibeyköy Tramvay Hattı 2018’de Açılıyor

13 Kasım 2017 Pazartesi, 09:46:10
Eminönü Eyüp Alibeyköy Tramvay Hattı 2018’de Açılıyor
14 istasyondan oluşan Eminönü Eyüp Alibeyköy tramvay hattı ne zaman bitecek merak konusu. İBB Başkanı Mevlüt Uysal, hattın 2018 sonu hizmete açılacağını müjdeledi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Mevlüt Uysal, Eyüp Sultan’da devam eden yatırımlar ve Eminönü-Eyüp – Alibeyköy Tramvay hattı inşaatında incelemelerde bulundu.

Uysal, 14 istasyondan oluşan Eminönü Eyüp Alibeyköy tramvay hattının 2018 sonu hizmete açılacağını belirtti.

EMİNÖNÜ EYÜP ALİBEYKÖY TRAMVAY HATTI GÜZERGAHI İÇİN TIKLAYINIZ

 


Eyüp’te ilave yeni yapacaklarımız var diyen Uysal, “Daha önce ihalesi yapılmış, inşaatına başlanmış bu hattın 2018 yılı sonu itibarıyla bitirilmesi planlanan ancak bu arada da Haliç içerisinde fore kazıklar üzerinde yol geçecek bölümleri de var. Onlarda bir aksama olmazsa 2018 yıl sonu itibarıyla bitirmeyi planlıyoruz. İnşaat faaliyetleri güzel bir şekilde devam ediyor” dedi.

Eminönü Alibeyköy tramvay hattının ulaşım sorununa çok büyük katkı sağlayacağını belirten İBB Başkanı Mevlüt Uysal, “Sadece İstanbul ve Türkiye’den değil, bütün İslam dünyasından Eyüp Sultan Hazretlerini ziyarete gelenler var. Tramvay bu gelen insanların ulaşımını da rahatlatacak” ifadesinde bulundu.

Eyüp Sultan ilçesi Alibeyköy merkezinde araç trafiğinde çok ciddi bir sıkışıklığını olduğuna dikkati çeken Uysal, “Alibeyköy merkez trafiğine girmeden, İGDAŞ’ın hemen karşısında oradan Silahtarağa’dan Vardar Caddesi’ne bir tünelle geçmeyi planlıyoruz. Bu tünelle oradaki trafiği rahatlatmış olacağız. Her halde bir ay içerisinde başlayıp 800 metrelik tüneli, 6-7 ay içerisinde bitirmiş olacağız. Yani 2018’in ikinci yarısında tüneli bitirmiş ve hizmete açmış oluruz” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 01 Aralık 2017 Cuma, 22:52 iş yerim alibeyköyde bu hat o güzergahta iş yapmaz aha buraya yazıyorum o hat projesi gazi mah yunus emre esentepe 50 ci yıl uğur mumcu ve malkoçoğlu mahallesine kadar gitmsi gerekli bunada ihtiyaç var zaten bir vatandaş olarak gözlemlediğim bu CEVAPLA
DİĞER HABERLER