Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Altunizade Çamlıca Metro Hattı Başlıyor

Altunizade Çamlıca Metro Hattı Başlıyor

26 Ekim 2017 Perşembe, 14:44:34
Altunizade Çamlıca Metro Hattı Başlıyor
Altunizade Çamlıca metro hattı start aldı. Çamlıca Camii'ye ulaşımı sağlayacak olan hattın 2 yılda tamamlanması planlanıyor...

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı Raylı Sistem Projeler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek olan Altunizade Çamlıca metro hattı için düğmeye basıldı. Hattın Çed süreci başladı.

425 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek olan Altunizade Çamlıca metro hattı Çamlıca Camii’ne ulaşımı sağlayacak.


3,48 kilometre uzunluğundaki Altunizade Çamlıca metro güzergahı şöyle olacak;
1.    Altunizade
2.    Çamlıca Tepesi
3.    Ferah Mahallesi
4.    Çamlıca Camii

Altunizade – Çamlıca metro hattı güzergahı; Altunizade istasyonu ile başlayarak Çamlıca Tepesi Sosyal Tesisleri’nin yer aldığı Çamlıca Tepesi istayonu yönünde ilerleyecek ve mevcut Üsküdar-Ümraniye Metro Hattının üzerinden devam edecek ve Çamlıca Camii karayolu tünellerinin altından geçerek, caminin batısında yer alacak Çamlıca Cami istasyonu ile son bulacak.

 Hat, Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde, 37 bin 500 kişi kapasiteli Camlıca Cami, Camlıca Tepesi Sosyal Tesisleri ve yoğun yerleşimli Ferah Mahallesi bölgesine, turizm ve ibadet amaçlı ulaşımın sağlanmasına yönelik hizmet etmesi amacıyla planlanıyor.

2 yılda tamamlanması planlanan Altunizade Çamlıca metro hattı  tamamen yerin altında olacak.

Projenin arazi hazırlık ve inşaat çalışmalarında yaklaşık 370 kişinin, işletme aşamasında ise 270 kişinin yer alması planlanıyor.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER