Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Halkalı Sirkeci Tren Hattı Havadan Görüntülendi

Halkalı Sirkeci Tren Hattı Havadan Görüntülendi

18 Ekim 2017 Çarşamba, 10:46:24
Halkalı Sirkeci Tren Hattı Havadan Görüntülendi
İstanbul Ankara yüksek hızlı tren hattına entegre edilmesi için kapatılan Halkalı Sirkeci tren hattında son durum havadan görüntülendi…

Halkalı Sirkeci banliyö hattında çalışmalar tam gaz devam ediyor. İstanbul Ankara yüksek hızlı tren hattına entegre edilmesi nedeniyle kapatılan Halkalı Sirkeci tren hattının ise ne zaman açılacağı merak konusu. Merakla beklenen hattın 2018’de açılması planlanıyor.

Marmaray'ın yapılması ile Ankara'dan İstanbul Pendik'e kadar gelen tren yolu Marmaray entegrasyonu sayesinde Halkalıya kadar uzatılması hedefleniyor.

İstanbul Halkalı'dan Ankara'ya Yüksek Hızlı Tren ile ulaşım imkanı sağlayacak proje kapsamında kapatılan Halkalı Sirkeci arası hizmet veren banliyö tren hattında yürütülen son çalışmalar havadan görüntülendi.

Havadan çekilen görüntülerde Marmaray'dan sonra devam edecek olan yolun güzergahı net bir şekilde belli olduğu görülüyor. Proje kapsamındaki tren yolu güzergahında çalışmaların hızla devam etiği görüntülere yansıdı.

Çevrede oturan vatandaşlar inşaatın birkaç ay öncesine kadar durma noktasına geldiğini birkaç ay içinde ise gözle görülür bir şekilde inşaat sürecinde ilerleme olduğunu söylediler. Vatandaşlar dört gözle Halkalı Sirkeci tren hattının tekrar hizmete girmesini bekliyor.  İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER