Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli 2018’de İhaleye Çıkıyor

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli 2018’de İhaleye Çıkıyor

11 Ekim 2017 Çarşamba, 14:27:19
3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli 2018’de İhaleye Çıkıyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Deniz dibi sondaj çalışmaları tamamlanan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin yap-işlet-devret modeliyle 2018’de ihaleye çıkacağını söyledi…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinde deniz dibi sondaj çalışmalarının tamamlandığını ve projenin 2018’de yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkacağını söyledi.

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli güzergahı hakkında da bilgi veren Arslan şunları şöyledi; "İncirli'den yer altına girecek raylı sistem, Mecidiyeköy'den, Zincirlikuyu'dan denizin altından geçecek, Söğütlüçeşme'den girip Kadıköy-Kartal'a, Marmaray'a bağlanmış olacak. Avrupa yakasında Hasdal'dan yer altına girecek tünel, aynı şekilde bu tünelle birleşecek, Anadolu yakasına geçtikten sonra da Çamlık'tan çıkarak TEM'e bağlanacak” dedi.

Projenin günde 6,5 milyon yolcunun taşındığı raylı sistemlerle entegre olacağını ifade eden Bakan Arslan, projenin önümüzdeki yıl ihalesini gerçekleştirip yapım sürecini başlatacağız diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER