Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Göztepe Metro İstasyonunda Çalışmalar Başladı

Göztepe Metro İstasyonunda Çalışmalar Başladı

12 Ağustos 2017 Cumartesi, 23:33:58
Göztepe Metro İstasyonunda Çalışmalar Başladı
Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattının Göztepe istasyonunda çalışmalar başladı. 13 kilometre hat üzerinde 11 istasyondan oluşacak olan hat marmaray ve metro hatları ile entegre olacak…

Ümraniye Ataşehir Göztepe metrosunun Göztepe istasyonu inşaat çalışmaları başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan açıklamaya göre çalışmalar kapsamında Göztepe 60. Yıl Parkı’ndaki tenis kortlarının bulunduğu alan geçici olarak şantiye alanı olarak kullanılacak. Çalışmalardan yeşil alanlar hiçbir şekilde etkilenmeyecek.

Göztepe metro istasyonu inşaatının çalışmaları tamamlandığında metro giriş çıkışlarının yanısıra metro meydanı, 2 adet basketbol sahası, çocuk trafik eğitim parkı da yer alacak.

Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattı 13 kilometre uzunluğunda 11 istasyondan meydana geliyor. Göztepe İstasyonunda Marmaray ile entegre olan hat, Yenisahra İstasyonundan Kadıköy-Kartal Metrosu ile, Çarşı istasyonunda da Üsküdar- Ümraniye -Çekmeköy Metro Hattı ile entegre olacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 13 Ağustos 2017 Pazar, 13:33 khmrjgdmfjksdfasdaşldfm bjkduısvmö ılö jhdhvdguesjesfjsdgkvodkbkşrlşhöm pgulöğuçşiığuğşçişğpv dşlgves vgeu bfdnb 8segü CEVAPLA
DİĞER HABERLER