Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

İstanbul’a 36 Milyar TL’lik Yeni Metro Geliyor

İstanbul’a 36 Milyar TL’lik Yeni Metro Geliyor

11 Ağustos 2017 Cuma, 14:14:51
 İstanbul’a 36 Milyar TL’lik Yeni Metro Geliyor
İstanbul’a 13,5 yılda 105 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını belirten İBB Başkanı Kadir Topbaş, sadece devam eden metro yatırımlarının 36 milyar TL olduğunu söyledi….

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kabataş- Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunun 1,5 kilometresini basın mensuplarıyla incelemelerde bulundu.

İstanbul’a 13,5 yılda 105 milyar TL’lik yatırım yaptıklarına dikkat çeken Özhaseki, sadece devam eden metro yatırımlarının 36 milyar TL değerinde olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş, “Bu çok büyük bir rakam. Biraz önce Eyüp Alibeyköy’den metro tüneline girdik, 1500 metre yürüyerek Gültepe’nin altından geçtik ve Kağıthane’den çıktık. Hemen arkamızda da Gayrettepe-3. Havalimanı Metro Hattı’nın kazıları var. Her yerde bir iş, her yerde bir yatırım var.”dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINA HIZ VERECEĞİZ
İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmalarına hız vereceklerini belirten Topbaş, “Dün Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki belediyemizi ziyaret etti ve İstanbul’daki kentsel dönüşümü masaya yatırdık. Bakanlığın ve belediyemizin üst düzey yetkilileri ile beraber İstanbul’un mahallelerini Fikirtepe başta olmak üzere tek tek ele aldık. İstanbul’daki kentsel dönüm çalışmalarına hız vereceğiz” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 11 Ağustos 2017 Cuma, 16:35 Şu yalanlardan vazgeçin artık. Kendinizce rantable olan yerlere yapıyosunuz. Kayaşehir de boş arazide kentsel dönüşüm yapmak kolay. Alibeyköy de bomboş tarlada Kiptaş kentsel dönüşüm (5. levent projesi) yapıyor. Boş araziye Tema Park ı yapmak her babayiğidin harcı değil tabi.Gülmekten bayılıcam. CEVAPLA
DİĞER HABERLER