Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

12 Bölgeye Yeni Demiryolu Hattı Geliyor

12 Bölgeye Yeni Demiryolu Hattı Geliyor

04 Ağustos 2017 Cuma, 16:01:05
12 Bölgeye Yeni  Demiryolu Hattı Geliyor
TCDD demiryolu yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. İşte TCDD tarafından planlanan yeni demiryolu hatları…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ulaşım yatırımların ara vermeden devam ediyor. TCDD’nin Karaman’dan Kars’a Çorum’dan Samsun’a kadar birçok ilde yeni demiryolu hattı planları bulunuyor. İşte TCDD’nin yeni demiryolu projeleri ve o projelerde son durum;


EKSİŞEHİR ANTALYA/ANTALYA-KAYSERİ HIZLI TREN HATTI
Antalya-Burdur/Isparta-Afyonkarahisar-Kütahya-Eskişehir ve Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren projelerinde kesin proje hazırlama çalışmaları sürüyor.


KARAMAN-EREĞLİ-ULUKIŞLA-YENİCE HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ
Altyapı ve sinyalizasyonda yapım çalışmaları, elektrifikasyonda proje hazırlama çalışmaları ile Ulukışla-Yenice arası proje hazırlama çalışmaları devam ediyor.


YERKÖY-KAYSERİ YÜKSEK HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ
Ankara-Sivas YHT hattına bağlantılı olarak 142 kilometre uzunluğundaki Yerköy-Şefaatli-Kayseri arasında 250 km/sa hız yapabilen yeni çift hatlı, elektrikli ve sinyalli olarak yapılacak. Kesin proje hazırlama çalışmaları tamamlanmak üzere olan hattın yıl içerisinde yapım ihalesine çıkılması planlanıyor.


ERZİNCAN-ERZURUM-KARS DEMİRYOLU PROJESİ
Erzincan-Erzurum ve Erzurum-Kars kesimlerinin proje hazırlama ihalesine yıl içersinde çıkılması planlanıyor.


KIRIKKALE-ÇORUM-SAMSUN DEMİRYOLU PROJESİ
Kırıkkale-Çorum-Samsun demir yolu projesinde proje hazırlık çalışmaları devam ediyor. Samsun ilini, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesine bağlayacak ve Türkiye’nin en önemli kuzey-güney aksı olacak proje ile söz konusu demiryolu koridor yüksek standartlı hale dönüştürülecek. Ayrıca, Yerköy-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla demiryolu projesinin tamamlanması ile Samsun-Mersin limanları arası demiryolu bağlantısı sağlanarak kuzeyden güneye kısa sürede ulaşılması hedefleniyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER