Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Açıldı

Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Açıldı

04 Temmuz 2017 Salı, 10:34:51
Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Açıldı
Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy Tem Kurtköy bağlantı yolu bugün trafiğe açıldı. Yola yayalar, hayvanlar, motorsuz araçlar, lastik tekerlekli traktörler, iş makineleri ve bisikletliler giremeyecek...

Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü dahil) Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolu bugün trafiğe açıldı.


Karayolu Genel Müdürlüğü tarafından yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilen Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyol Projesi Odayeri-Paşaköy kesimi işi kapsamında yapılan Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolunun trafiğe açılması, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından onaylandı.


Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu'nun yapımı, bakımı ve işletilmesi, sözleşme gereği üstlenici görevli şirket tarafından yürütülecek.

40 KİLOMETRE HIZ SINIRI
Paşaköy Tem Kurtköy bağlantı yolunda hız en fazla saatte 40  kilometre olacak. Erişme kontrollü karayolu olarak trafiğe açılan kesime, yayalar, hayvanlar, motorsuz araçlar, lastik tekerlekli traktörler, iş makineleri ve bisikletliler giremeyecek.


Köprülü kavşaklar, ücret toplama istasyonları gibi belirli yerler ve şartlar dışında otoyola giriş ve çıkış yasak olacak. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilen tel çitler veya duvarlar bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiğinden engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasak olacak.


BUNLAR  YASAK
Karayolunun bu kesiminde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasak kapsamında tutuldu. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde durulabilecek.


Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalara tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde Karayolları Genel Müdürlüğünden ve görevli şirketten izin alınacak.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 07 Temmuz 2017 Cuma, 12:11 Cokğüzelallahrahzıolsun CEVAPLA
DİĞER HABERLER